Salı , 25 Eylül 2018
100. Yılında 100 Gençle Çanakkale

100. Yılında 100 Gençle Çanakkale

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “100. Yılında 100 Gençle Çanakkale” projesi kapsamında düzenlenen Çanakkale şehitliği gezisi için gençleri uğurladı. Çayırova Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliğinde organize edilen geziye 100 genç katıldı.

Başkan Demirci, Gençleri Çanakkale’ye Uğurladı

Çanakkale destanının 100. Yılında 100 gence Çanakkale Şehitliği gezisi imkanı sunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, gençlerle gezi öncesi bir araya geldi. Çanakkale Destanının gençler tarafından iyi bilinmesi ve anlaşılması gerektiğini ifade eden Demirci, gençler ve aileleri ile gezi öncesi sohbet etti. Çayırova Belediyesi hizmet binası önünde toplanan gezi kafilesini ziyaretinde Çanakkale destanının yeryüzünde eşi benzeri olmayan bir destan olduğunu belirten Demirci, “Şanlı destanın 100. Yılını kutluyoruz. Belediye ve Kent Konseyi işbirliği içerisinde bu destanın yaşandığı Çanakkale’ye 100 gencimizi gönderiyoruz. Gençlerimizin Çanakkale’yi iyi anlaması ve tarihi iyi bilmesi adına şanlı destanın yaşandığı topraklarda gençlerimizi şehitlerimiz ile buluşturuyoruz” dedi.

Sözlerini Çanakkale şehitlerini anarak sürdüren başkan Demirci, “Çanakkale bizim için çok önemli bir dönüm noktası olmuştur. Yüzbinlerce şehit verdiğimiz Çanakkale tarihimizin en önemli noktasıdır. Bu çerçevede tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.