Belediye Güncel Haberler > 2. Uluslararası Çocuk Oyunları Şampiyonası Coşkulu Geçti

22.Nisan.2013
2. Uluslararası Çocuk Oyunları Şampiyonası Coşkulu Geçti


   Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi bünyesinde 2. Uluslararası Çocuk Oyunları Şampiyonası gerçekleştirildi.

   Unutulmaya yüz tutmuş eski çocuk oyunlarını tekrar gün yüzüne çıkararak çocuklar ve gençler arasında yaygınlaşması için Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi bünyesinde bu yıl 2. Uluslararası Çocuk Oyunları Şampiyonası gerçekleştirildi. 21 Nisan 2013 Pazar günü saat 10.00 da Şehit İlhan Kartal Lisesi spor salonunda başlayan Şampiyonaya ilçemizden 11 okul takımı katıldı. Swaziland,  Hindistan ve Lübnan ülkelerinden çocuklarında katıldığı Şampiyona renkli görüntülere sahne oldu. Mendil kapmaca, seksek, halat çekme ve çuval yarışlarının yapıldığı şampiyona öncesi misafir ülke çocuklarının yaptı gösteriler büyük beğeni ile izlendi. İlk olarak Lübnan’dan gelen öğrenci gurubu İstiklal Marşını ve daha sonra Lübnan Milli Marşını seslendirdi. Dakikalarca ayakta alkışlanan grup yoğun tezaurat üzerini İstiklal Marşını tekrar seslendirdi. Program akışı içerisinde Hindistan öğrenci gurubu halk danslarını ve yöresel oyunlarını sergiledi. Salondaki izleyicilerin de eşlik ettiği gösteriler Swaziland ülkesinden gelen öğrenci grubunun halk dans ve yöresel dans gösterileri ile devam etti. Daha sonra Çayırova Belediyesi Gösteri gurubu hazırlamış oldukları gösterileri sundu. Eski çocuk oyunlarından oluşan gösteri dakikalarca ayakta alkışlandı. Şampiyona çerçevesinde, Çayırova Çocuk oyunları ligi maçları Reysaş Lojistik Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, Mustafa Necati Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, Demirsaç Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü ve İstiklal Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulüpleri arasında tek devreli lig usulü final maçları gerçekleştirildi.

   Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği şampiyona da Reysaş Lojistik Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, Mustafa Necati Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü karşısında 3-1 galip gelirken İstiklal Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, Demirsaç Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübüne 3-1 mağlup oldu. Yapılan maçlar neticesinde mendil kapmaca ve seksek dalında 1. Reysaş Lojistik Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 2. Mustafa Necati Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 3. Demirsaç Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübüne ve 4. İstiklal Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü oldu. İki kategori olarak yapılan çuval yarışmalarında kızlar kategorisinde 1. Hasan Tahsin Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 2. Mustafa Necati Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 3. Çayırova Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 4. İmamhatip Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü oldu. Çuval yarışmaları erkekler kategorisinde 1. İstiklal Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 2. Çayırova Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 3. Hasan Tahsin Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü ve 4. 24 Kasım Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü oldu. Halat çekme yarışmalarında 1. İmamhatip Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 2. Şekerpınar İmamhatip Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü, 3. Hasan Tahsin İmamhatip Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü ve 4. Reysaş Lojistik İmamhatip Ortaokulu Çocuk Oyunları Spor Kulübü oldu. Dereceye giren okul ve öğrencilere kupa ve madalyaları Çayırova protokolü tarafından verildi. Velilerin ve çayırova’lı vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği şampiyonaya Çayırova Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, İlçe Milli eğitim Müdürü  Şener Doğan, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürü Ayaz Gönüldaş, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Çetin Malkoç, Çayırova Belediye Başkanı Nizamettin Günay ve çok sayıda vatandaş katıldı. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Sonraki »
© 2002 - 2011 T.C. Çayırova Belediyesi
Tel : +90 (262) 743 79 09 Pbx
Fax: +90 (262) 743 17 78
Powered by AcerProAcerPro
Çayırova Belediyesi Facebook