Perşembe , 13 Aralık 2018
Akciğer Kanseri İle Mücadele Projesi

Akciğer Kanseri İle Mücadele Projesi

Çayırova Belediyesi tarafından hazırlanan ve Anadolu Sağlık Merkezi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek “Akciğer Kanseri İle Mücadele Projesi” Mart ayında başlıyor. Proje kapsamında her ay 10 vatandaşın akciğer kanseri taraması gerçekleştirilecek.

Proje Öncesi Bilgilendirme Semineri

Sosyal sorumluluk anlamında daha önce de birçok projeye imza atan Çayırova Belediyesi ve Anadolu Sağlık Merkezi, “ Akciğer Kanseri İle Mücadele Projesi”ni Mart ayının ilk haftasında başlatıyor. Son 10 yıldır sigara kullanan 40 yaş ve üzeri vatandaşları kapsayacak proje kapsamında her ay 10 kişinin akciğer kanseri taramaları yapılacak. Taramalar ve sonrasında uygulanacak tetkik ve tedaviler Anadolu Sağlık Vakfı tarafından ücretsiz olarak yapılacak. Proje öncesinde Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek. 25 Şubat Çarşamba günü saat 13:00’da başlayacak toplantıda Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Esra Sönmez tarafından akciğer kanserinin nedenleri, teşhisi ve tedavisi konularında bilgiler verilecek.

Demirci: Vatandaşlarımızın Sağlığı Bizim İçin Ayrı Bir Önem Arz Ediyor

İlçe halkının sağlığı ile ilgili özellikle Anadolu Sağlık Merkezi ile çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Akciğer Kanseri İle Mücadele Projesi’nin de önemli bir proje olduğunu söyledi. Demirci; “ Belediye olarak halkımızın sağlının korunması, hastalarımızın nakil ve tedavi hizmetlerinin yapılması noktasında büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz. Anadolu Sağlık Merkezi sağlık hizmetleri açısından ilçemiz ve bölgemiz adına her türlü desteği veriyor. Ülkemizin en donanımlı hastanelerinden birinin ilçemiz halkına ücretsiz olarak sağlık hizmeti vermesi ilçemiz adına büyük bir şanstır. Bizler de belediye olarak her konuda olduğu gibi sağlık konusunda da en iyi hizmeti vermenin mücadelesini veriyoruz. Bundan sonraki süreçte de buna benzer sağlık projelerimiz olacaktır.” dedi.