Cumartesi , 16 Şubat 2019
Başkan Demirci, Bilgi Evlerini Ziyaret Etti

Başkan Demirci, Bilgi Evlerini Ziyaret Etti

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, bilgi evlerini gezerek minik öğrencileri ziyaret ediyor. Demirci, eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte hizmet vermeye başlayan Cumhuriyet Mahallesi Bilgi Evi’ne giderek ücretsiz eğitim alan öğrencilerle sohbet etti. Sınıfları gezerek bilgi evinden faydalanan öğrencilerle yakından ilgilenen Demirci, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bilgi evlerinin kadrosunu ve imkanlarını son derece profesyonel bir şekilde hazırladıklarını dile getiren Belediye Başkanı Şevki Demirci, öğrencilere; “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu nedenle sizlere yönelik her türlü eğitim desteğini vermeye devam edeceğiz. Sizler bu eğitim yuvasından aldığınız destekle büyük başarılara imza atacak, gelecekte ülkemize ve milletimize çok büyük hizmetler sunacaksınız” dedi.

Eğitime Bilgi Evi Katkısı

Çayırova’da Gençlik Merkezi bünyesinde 2 ayrı bilgi evinin faal bir şekilde öğrencilere hizmet verdiğinin altını çizen başkan Demirci, 2 yeni bilgi evininde önümüzdeki günlerde kapılarını öğrencilere ve gençlere açacağını belirtti. Özgürlük Mahallesi belediye hizmet binasının karşısında ve Cumhuriyet Mahallesi ek hizmet binasında aktif rol alan 2 bilgi evinin sayısının 4’e çıkacağını ifade eden başkan Şevki Demirci, Özgürlük Mahallesi’nde hem bilgi evi hem de gençlik merkezi olarak hizmet verdiklerini vurguladı.

Bilgi evlerinin eğitime katkı sunduğunu belirten Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, bilgi evlerinde; bilgisayar sınıfları, kütüphane ve etüt salonlarının bulunduğunu ve alanında uzman eğitimci kadrosunun görev yaptığını dile getirdi. Okul, öğrenci ve veli odaklı bir sistem geliştiren bilgi evlerinin, çocukların durumu hakkında sürekli olarak aileleri bilgilendirdiğini aktaran Demirci, yıl içerisinde öğrencilere yönelik çeşitli etkinliklerle motivasyonu arttırmaya çalıştıklarını da söyledi.