Çarşamba , 20 Mart 2019
Başkan Demirci Çocuk Kulübünü Ziyaret Etti

Başkan Demirci Çocuk Kulübünü Ziyaret Etti

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, belediye hizmet binası içerisinde bulunan çocuk kulübünü ziyaret etti. Burada çocuklarla vakit geçiren başkan Demirci, velilerle bir süre sohbet etti.

Çocuk kulübü ziyaretinde ilk olarak çocuklarla bir araya gelen başkan Demirci, çocuklara çikolata dağıttı. Ziyareti çerçevesinde tüm çocuklarla tanışarak bir süre vakit geçiren başkan Şevki Demirci, çocukların eğitimleri hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

500 Çocuk ve 500 Veli Eğitim Alıyor

Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova Belediyesi bünyesinde Yenimahalle, Şekerpınar ve merkez olmak üzere 3 ayrı çocuk kulübünün hizmet verdiğini, 4-5 yaş grubu 500 çocuğun eğitim aldığını, 500 tane velinin de başta Kuran-ı Kerim, İngilizce, aile seminerleri olmak üzere çeşitli konularda eğitim aldığını vurguladı. Demirci velilerle olan sohbetinde hem bilgiler verdi hemde velilerin taleplerini dinledi. Çocuk kulüplerinin sayısının artacağını ifade eden başkan Demirci, yeni bir kulübün İnönü Mahallesi’ndeki semt konağında hizmete sunulacağını açıkladı.

Çocukların okul öncesi gelişimlerinin çok önemli olduğunu kaydeden başkan Demirci, çocuk kulüplerinde okul öncesi eğitim ve özellikle anne-çocuk ilişkileri alanında hizmetlerin verildiğini söyledi.

Osmanlıca Kurslarının Startı Veriliyor

Yine çocuk kulüplerinde velilere Kuran derslerinin verildiğini hatırlatan Demirci, kısa bir süre içerisinde Osmanlıca kurslarının da başlayacağını müjdeledi. “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve hükümetimizin aldığı karar gereği Osmanlıca okullarımızda okutulacak. Tarihimize ait kitaplar ve arşiv belgeleri okunmayı ve anlaşılmayı bekliyor. Osmanlıca’nın öğrenilmesi eski eserlerin okunması ve anlaşılması açısından büyük önem arzediyor. Bilgi evlerimizde, çocuk kulüplerimizde vereceğimiz Osmanlıca derslerinin bu açıdan büyük bir eksiği kapatacağına inanıyorum” diyen başkan Demirci, hizmetler hakında da velileri aydınlattı.