Perşembe , 17 Ocak 2019
Başkan Demirci, Yozgatlılara Konuk Oldu

Başkan Demirci, Yozgatlılara Konuk Oldu

Başkanımız Şevki Demirci, Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne nezaket ziyareti gerçekleştirerek Çayırova’da yaşayan Yozgatlıların konuğu oldu. AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve belediye meclis üyeleri ile birlikte Yozgatlılara konuk olan Demirci, 2014 yılı faaliyetlerini ve 2015 yılı yatırım planını katılımcılara aktardı.

Kılıç, “Vatandaşla Belediye Arasında Köprü Görevi Görüyoruz”

Belediye Başkanı Şevki Demirci ile birlikte Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğindeki ziyarete katılarak selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, belediye ve halk arasında AK Parti ailesi olarak bir köprü vazifesi gördüklerini ve Çayırova’nın gelişimine katkı sağlayacak projelerin hızlandırılması adına desteklerini sürdüreceklerini aktardı. Kısa bir sürede Çayırova’nın hızlı bir şekilde değişime uğradığını aktaran Kılıç, Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin her zaman yanında olacaklarını söyledi. Çayırova’nın her geçen gün gücüne güç kattığını ve modern bir ilçe olma yolunda ilerlediğini kaydeden Kılıç, yaptıkları çalışmalarından dolayı başkan Demirci’ye teşekkürlerini iletti.

Demirci, Çayırova’yı Anlattı

Çayırova, Gebze, Darıca ve Dilovası’nda ikamet eden Yozgatlıların oluşturduğu ve Dernek Başkanlığını Yusuf Kaplan’ın gerçekleştirdiği Yozgatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğine gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinde dernek yöneticileri ve vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’yı anlattı.

Çayırova Belediyesi olarak 2014 yılında kısıtlı bir bütçeye sahip olduklarını aktaran başkan Demirci, bu doğrultuda hizmetlerin aksamaması adına önemli işler başardıklarını belirtti. Göreve geldiklerinde ilk iş olarak belediyenin mali yapısını ele aldıklarını, mali disiplini sağladıklarını kaydeden Demirci, 2014 yılında özellikle altyapı ve üstyapı yatırımları gerçekleştirdiklerini, doğalgaz noktasında büyük bir yol kat ettiklerini söyledi. Yine dernekte vatandaşlarla sohbet ortamında gerçekleştirdiği sunumunda 2014 yılının projeler için planlama yılı olduğunu ifade eden Demirci, 2015 yılında projelerin startını vermeye başlayacaklarını dile getirdi.

“Taahhütlerimizi Yerine Getirmek İçin Çalışıyoruz”

Yozgatlılarla projelerini paylaşan ve vatandaşlardan gelen talepleri ve soruları yanıtlayan Demirci, verdikleri taahhütlerin yerine getirilmesi adına yoğun bir mesai harcadıklarını söyledi. Gerek Hükümet kanalı, gerek Büyükşehir Belediyesi ve gerekse de Çayırova Belediyesi olarak bu projelerin hayata geçirilmesi anlamında büyük bir çaba sarf edeceklerini vurgulayan Demirci, verilen her bir sözün yerine getirilmesi adına emin adımlarla yol aldıklarını belirtti.

Başkan Demirci “Terminalimizi İnşa Edeceğiz”

Çayırova’nın sosyo-kültürel yapısına bakıldığında hızlı bir göç aldıklarını hatırlatan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Anadolu’nun dört bir yanından gelen ve terminal sorunu yaşayan Çayırova’lıların artık bu sorunla karşılaşmayacağını dile getirdi. Vatandaşlardan gelen terminal sorusuna cevap olarak şunları kaydeden Demirci, Şekerpınar Mahallesi’nde bulunan alanda oluşturulacak terminal için belediye meclisinde de görüşmeler gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, terminalde yer alacak olan otobüs firmalarına 24 saat servis zorunluluğu olan bir sistemi uygulayacaklarını aktardı.

Başkan Demirci, derneklerin Çayırova’nın kültürel yapısına büyük bir zenginlik kattığını söyledi. Derneklerin sosyo-kültürel yapıya büyük bir katkısı olduğundan şüphe duymadıklarını hatırlatan başkan Demirci, gelişen ve büyüyen Çayırova da bu katkının daha da artması adına derneklere destek olacaklarını belirtti.