Perşembe , 21 Şubat 2019
Başkan Karaosmanoğlu ve Başkan Demirci, Sanayi Kuruluşlarını Ziyaret Etti

Başkan Karaosmanoğlu ve Başkan Demirci, Sanayi Kuruluşlarını Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova’daki sanayi kuruluşlarını ziyaret ettiler.

ISUZU, Çelik Motor ve Schneider Electric fabrikalarına gerçekleştirilen ziyaretlerde üretim tesisleri, idari alanlar ve yönetim birimlerini gezen başkanlar, gittikleri her sanayi kuruluşunun üretimleri hakkında bilgiler aldılar.

İlk olarak ISUZU ve ardından Çelik Motor ile Schneider Electric fabrikalarına gerçekleştirilen ziyaretlerde yetkililer eşliğinde üretim tesislerinde incelemeler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci fabrikaların üretim süreçleri hakkında yetkililerle fikir alışverişinde bulundular.

“Bölge Sanayi İçin Cazibe Merkezi”

Kocaeli’nin ve bölgenin önemli bir sanayi şehri olduğuna dikkat çeken başkanlar, bölgenin en önemli karayolları, demiryolu, denizyolu ve havayolunun olduğu ulaşım ağına sahip olduğunu, ayrıca İstanbul ile Anadoluyu birbirine bağlayan; işgücü, hammadde ve pazarı buluşturan önemli kavşak noktasında bulunduğunu, bu yönüyle de sanayi, üretim ve yatırım için bir cazibe merkezi hüviyeti kazandığını ifade ettiler.

Başkan Karaosmanoğlu ve Demirci, yapılan yatırımlara, gelişen sanayiye bağlı olarak bölge nüfusunun da hızla arttığını önemli miktarda işgücünü kendisine çektiğini, dolayısıyla sanayiinin ve konut alanlarının planlı şekilde büyümesinin bu anlamda önem arz ettiği şeklinde değerlendirmede bulundular.

“Amacımız Konut ve Sanayinin Planlı Büyümesi”

Yerel yöneticiler olarak kendilerinin; yaşanılan kentin sadece üretimin yapıldığı, paranın kazanıldığı yer değil; nitelikli konutlarıyla, modern ulaşım projeleriyle, sosyal yaşam alanlarıyla aynı zamanda paranın harcandığı, ticaretin de yoğunlaştığı bir yer olmasını arzuladıklarını, sonuç olarak kenti insanların sadece çalışmak için değil yaşamak için de tercih ettiği bir mekan olarak planladıklarını, kurguladıklarını özellikle vurguladılar.

“Bölgemizde Çevreye Duyarlı, Katma Değeri Yüksek, Teknoloji Yoğun Üretimi Destekliyoruz.

Yatırım yapmanın, büyük veya küçük sonuçta bir riski üstlenmek olduğunu, taşın altına elini koyan, ülke büyümesine katkı sağlayan, istihdam oluşturan müteşebbislerin önemli bir misyon üstlendiği sorumluluklarının büyük olduğu, fabrika ziyaretlerinde üzerinde durulan bir diğer konuydu. Bunun yanında teknoloji yoğun, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesinin, ar-ge yatırımlarıyla desteklenerek Türkiye’nin uluslararası ticarette kendi markalarını oluşturmasının ülke ekonomisine ve uluslararası ticari gücüne muhtemel katkısının ne denli önemli olduğu bir diğer üstünde durulan konuyu teşkil etti.

Başkan Karaosmanoğlu ve Demirci, kendileri ile yakından ilgilenen fabrika yönetimlerine teşekkürlerini ilettiler. İşlerinde başarılar dilediler.