Perşembe , 17 Ocak 2019
Başkanlar Semt Konağında

Başkanlar Semt Konağında

Çayırova ilçesi programı kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci İnönü Mahallesi’ndeki Semt Konağı ve çevresinde incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu’na semt konağı hakkında bilgiler veren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, yeni bir semt konağının Atatürk Mahallesi’nde inşa edileceğini ve Ocak ayında ihalesini gerçekleştirdikleri projeye önümüzdeki günlerde kazma vurulacağının bilgisini de aktardı.

Çayırova Belediyesi’nin projelendirdiği semt konağında incelemeler gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, proje hakkında başkan Demirci’den bilgiler aldı. Belediye ve Hayırsever İş Adamı Yunus Ergüz iş birliği ile yapımı tamamlanan semt konağının kısa sürede hizmete sunulması adına tüm çalışmaları bitirdiklerini belirten Belediye Başkanı Şevki Demirci, semt konağının çevre düzenlemelerini de gerçekleştirdiklerini söyledi. Proje hakkında başkan Karaosmanoğlu’na bilgiler sunan Demirci, semt konağı ile birçok hizmeti tek noktadan sağlayabileceklerini aktardı. Sağlık merkezi, çocuk kulübü, bilgi evi, muhtarlık ve belediye ödeme noktalarını semt konağında bir arada hizmete açacaklarını kaydeden Demirci, projenin Atatürk Mahallesi’nde devam edeceğini dile getirdi.

Semt konaklarının bir kent için çok önemli olduğunu kaydeden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, çalışmalarından dolayı Demirci’yi tebrik etti. Çayırova’nın yeni yatırımlarla tanışacağının altını çizen Karaosmanoğlu, semt konaklarının sayısının artması ile her mahallenin bir merkezinin olacağını ve hizmetin halkın ayağına ulaştırılması adına bir örnek olacağını ifade etti.