Pazar , 20 Ocak 2019
Belediyemiz İmar ve Şehircilik Alanında Başarılı Bir Yılı Geride Bıraktı

Belediyemiz İmar ve Şehircilik Alanında Başarılı Bir Yılı Geride Bıraktı

Donanımlı altyapısı ve nitelikli personelden oluşan ekibi ile ilçeye hizmet veren Çayırova Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde 2014 yılında 722 adet yapı ruhsatı verdi. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin göreve gelmesi ile birlikte yeniden düzenlenen ve donanımlı personellerden oluşan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ruhsat alanındaki çalışmalarını hızlandırırken, imar durumu, asansör ruhsatı, iskan, düzenlenen bina adresleri, yapı denetim ve kaçak yapıya mücadele alanında birçok çalışmaya da imza attı.

722 Yapı Ruhsatı, 1439 İmar Durumu

2014 yılını yoğun bir şekilde çalışarak geride bırakan Çayırova Belediyesi, 1439 adet imar durumu, 722 adet yapı ruhsatı, 68 adet asansör ruhsatı, 311 adet iskan, 324 adet bina adres düzenlemesi, 1400 adet yapı denetim, 192 adet kaçak yapı durdurma tutanağı ve 16 adet kaçak yapı yıkım çalışması gerçekleştirdi.

İmar’da Bürokrasi En Aza İndi

Özellikle yapı ruhsatı ve kaçak yapı alanındaki çalışmalarını hızlandırarak, vatandaş odaklı çözümlerle bürorasiyi en aza indirerek Çayırova’lıları ruhsat konusunda rahatlatmaya çalışan belediye, kaçak yapıya da göz açtırmıyor. İmara uygun yapılaşma ve kent estetiği konusunda oldukça hassas bir çalışma örneği sergileyen belediye, inşaat yapmak için yönetmeliklere uygun olarak belediyeye müracaat eden vatandaşlara hızlı bir şekilde yardımcı oluyor. Yapı ruhsatının yanı sıra düzenli yapılaşma adına önemli adımlar atan Çayırova Belediyesi, sosyal yaşam alanlarının bir an önce ilçeye kazandırılmasını sağlayacak yatırımları da planlıyor.

Sosyal Yaşam Alanları Oluşturuluyor

2014 yılı çerçevesinde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen hizmetleri değerlendiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, imar ve şehircilik konusunda önemli adımları attıklarını kaydetti. Çayırova’nın gelişi güzel bir yapılaşma ile karşı karşıya kalmaması adına yapılacak her binanın teknik personellerce titizlikle ele alındığını ifade eden başkan Demirci, gelecekteki Çayırova’nın modern bir imarla oluşacağını dile getirdi. Çayırova’nın artan nüfusuna yönelik sosyal yaşam alanları oluşturmaya çalıştıklarını aktaran Demirci, kent estetiğine katkı sağlayacak projelerle ilçeyi tercih edilen bir cazibe merkezi, yaşam alanı haline getirmeyi hedefledikleri belirtti.

Kaçak Yapıya İzin Yok

Kaçak yapı noktasında da önemli bilgiler aktaran Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Çayırova’mız gelişen, büyüyen ve günden güne artan nüfusa sahip bir ilçe. Yerel idareciler olarak bu artışın ortaya çıkaracağı riskleri biliyoruz. Yeni yaşam alanlarını oluşturacak çalışmalarda yatırımcılarımıza yardımcı olarak, modern bir ilçeyi inşa etmeye gayret gösteriyoruz. Belediye olarak çalışmalarımızı altyapı, üstyapı ve birçok alanda sürdürdüğümüz gibi yapılaşma alanında da kaçak yapıya asla göz açtırmıyoruz. Hükümetimizin de kaçak yapı ile ilgili almış olduğu kararları uygulayarak sağlıksız yapılaşmanın önüne geçerek, yaşanabilir bir Çayırova’yı inşa etmeyi sürdürüyoruz” dedi.