Perşembe , 17 Ocak 2019
Bilgi Evi Kütüphanesi Açılıyor

Bilgi Evi Kütüphanesi Açılıyor

Çayırova Belediyesi Şekerpınar Bilgi Evi bünyesinde faaliyet gösteren kütüphane yenilendi. Yeni yüzü ile üyelerine daha verimli ve kaliteli hizmet veren kütüphane yeni kitaplarla da güncellendi.

Bilgi Evi Eğitime ve Öğrencilere Büyük Katkı Sunuyor

Çayırova Belediyesi Şekerpınar Bilgi Evi, üye öğrencilerinin hem okul başarılarına hem de kitap okuma aktivitelerine katkıda bulunmak amacıyla kütüphanesini yenileyerek, yepyeni kitaplarla güncelledi.

Çocukların ve gençlerin kelime dağarcıklarını geliştirmeye katkıda bulunmak, hayal dünyalarına yeni esintiler katmak, kitap okuma ve kütüphane alışkanlıklarını arttırmak için getirdiği birbirinden güzel roman, hikaye, şiir ve araştırma kitap setleri ile raflarını süsleyen bilgi evi yeni yüzüyle üyelerinin karşısına çıkıyor. En son çıkan ve en çok okunan kitaplardan özel bir köşe de kütüphanede yerini alıyor.

31 Ekim Cuma günü (bugün) açılışı gerçekleştirilecek kütüphanenin yanı sıra bilgi evi hobi odasında zeka geliştirici oyunları da üyelerine sunuyor. Etüt sınıfları hobi odası ve bilgisayar odası ile birlikte tam donanımlı bir eğitim yuvasını üyelerine sunan Çayırova Belediyesi aynı zamanda öğrencilere ücretsiz 5 branşta hizmet veriyor. Öğrencilere İngilizce-Fen Bilgisi-Matematik-Türkçe-Sosyal Bilgiler etüt ve ders destek programları sunan kurum üye öğrencilerin okul derslerindeki başarılarını arttırmayı hedefliyor.

Online İnteraktif Eğitim Sistemi

Ayrıca, bilgi evinde ücretsiz kullanıma sunulan interaktif online sistemle kurs programını destekleyen Çayırova Belediyesi Bilgi Evi, üyelerine gerek evlerinden gerekse de bilgi evinden ulaşabilecekleri internet eğitim programı imkanlarını da sağlıyor. Bu sayede internet ortamında öğrenciler istediği konuyla alakalı sorular çözebiliyor, canlı ders anlatımı alabiliyor, deneme sınavlarına girebiliyor.

Başkan Demirci, “İlçedeki Eğitimi Destekliyoruz”

31 Ekim Cuma günü saat 16:00’da Cumhuriyet Mahallesi ek hizmet binasında düzenlenecek programla bilgi evinin yenilenen kütüphanesinin açılışını gerçekleştireceklerini dile getiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İnönü ve Özgürlük Mahallesi’nde 2 yeni bilgi evinin yakın bir süre içerisinde öğrencilerin kullanımına sunacaklarını hatırlattı. Başkan Demirci, “Öğrencilerimizin, yenilenen yüzü ve zenginleşen kitap arşivi ile kütüphanemizden daha iyi yararlanacağını, kitaplarını kendilerine dost edineceğini düşünüyorum. Bilgiyi eğlenceli şekilde öğretmeyi amaçlıyoruz. Sosyal ve kültürel faaliyetlerle bunu destekliyoruz” dedi. Ayrıca Belediye Başkanı Şevki Demirci, bilgiye ulaşmanın en kısa, kolay ve zevkli yolunun bilgi evlerinden geçtiğini söyledi.

Demirci, “İnteraktif Online Sistemle Öğrencilerimize Destek Oluyoruz”

Yenilenen yüzü ile daha geniş bilgi kapasitesine sahip kütüphanenin yanı sıra yine öğrencilerin eğitimlerine büyük bir katkı sunacak interaktif online sistem için tanıtım ve şifre dağıtımını da açılış çerçevesinde gerçekleştireceklerini kaydeden Demirci, bilgi evi üyelerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak internet olan her alandan ulaşabilecekleri interaktif online sistem hediye edeceklerini ifade etti. Bu sistemle birlikte bilgi evi üyelerinin internet üzerinden yardımcı programlar, testler, online sınavlar ve sınırsız sayıda eğitici kitaplara ve eğitimsel bilgi bankalarına ulaşabileceklerini dile getiren başkan Demirci, açılacak olan 2 yeni bilgi evinde de bu hizmetlerin tümünü sunacaklarını belirtti.