Cuma , 27 Kasım 2020

Bilgi İşlem Müdürlüğü

Birim Müdürü: Bilgi İşlem Müdür Vekili Cuma Topcu
Bağlı Olunan Başkan Yardımcısı: Kenan TUZCU
Adres: Özgürlük Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:108 Çayırova Belediyesi Hizmet Binası Kat:0 Çayırova/KOCAELİ
Telefon: 0 262 743 79 09 Dahili: 1354
E-posta: bilgiislem@cayirova.bel.tr

Görev ve Çalışma Yönetmeliği

21. yüzyıl dünyasında bilişim teknolojileri, insanoğlunun tahmininden çok daha hızlı ve geri dönülemez bir biçimde hayatına girdi.

Tüm sistemler insanın el-göz koordinasyonuyla hakim olamayacağı kadar hassas ve rijit hala dönüştü. Micron seviyesinde hassas ameliyatlardan, iniş ve kalkışta uçak rotalarının hava durumuna göre otomatik hesaplanmasına kadar günlük hayatımızda fark edilmeyecek kadar yaşamımızın ayrılmaz parçası haline geldiler.

2050 yılına kadar piyasaya yeni çıkacak teknolojik ürünlerin günümüze kadar olan tüm teknolojik ürünlerden daha fazla olması bekleniyor.

Bu hızlı değişim ve dönüşümde geçmiş teknolojiler ile günümüzün buluşabilmesi için en büyük gayreti bilgi-işlem uzmanları göstermektedir. Bu dönüşüm için gereken yetişmiş iş gücü gün geçtikçe daha nitelikli hale geliyor. Bugün kamu kurum ve kuruluşların tamamında bilgisayar-sunucu altyapıları yerel ya da merkezi olarak kuruluyor. Bu ihtiyacın giderilmesi ve hataların asgariye indirilmesi için gerekli altyapı yatırımları yapılıyor.

Yerel yönetimler bu dönüşüme en çok ihtiyaç duyulan ve en fazla kaynağı ayıran kamu kurumlarındandır. Çayırova Belediyesi olarak ilçenin ihtiyaç duyduğu hizmetleri mümkün olduğunca günümüzün teknolojik imkanlarına kavuşması için çalışıyoruz. Hizmetlerimizde aksama yaşanmaması için sürekli olarak denetlemeler gerçekleştiriyoruz.