Perşembe , 17 Ocak 2019
Bilgievlerinde Deneme Sınavı Heyecanı

Bilgievlerinde Deneme Sınavı Heyecanı

Belediyemiz tarafından eğitime kazandırılan Bilgievlerinde öğrencilere yönelik deneme sınavları devam ediyor. Öğrencilerinin her kademede başarılı olabilmeleri adına her ay gerçekleştirilen deneme sınavlarının bir yenisi Çayırova Belediyesi Şekerpınar Bilgievi’nde gerçekleştirildi. Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan 297 öğrencinin katıldığı deneme sınavları ile öğrencilerin hem kendilerini ölçmesini hem de bilgilerini pekiştirmelerini hedefleyen Çayırova Belediyesi, Bilgievlerinde konularında uzman öğretmenler eşliğinde destekleyici kurslar vererek öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarına yardımcı oluyor. Sınav süresince çocuklarını bekleyen veliler onların sınav heyecanına ortak oldular. Sınav sonrası veliler ve öğrenciler evlerinden getirdikleri yiyecekleri hep birlikte yiyerek hem sınav yorgunluğunu attılar hem de Bilgievinde küçük çaplı piknik havası oluşturdular.

“Bilgievinde 4 Branşta Ders Destek Programı”

Ders destek programları, ingilizce, türkçe, fen bilgisi ve matematik branşlarında, interaktif ders destek programları, güncel müfredata uygun yaprak testler ve deneme sınavları imkanlarıyla, projeksiyon imkanına sahip görsel materyallerle, zenginleştirilmiş Çayırova Belediyesinin modern fiziki mekanlar sahip bilgievlerinde sürdürülüyor. Bilgievlerinde ders destek programlarının yanı sıra öğrencilerin ve velilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek zengin ve güncel kitaplarla donatılmış bir kütüphane, güvenli internetin olduğu bilgisayar odası, satranç kelime oyunu gibi faydalı zeka oyunlarının oynandığı hobi-kulüp odası ve seminer salonu yer alıyor.

Başkan Demirci, “Bilgievlerinde Sadece Çocuklarımızın Ders Başarısını Değil Aynı Zamanda Topluma Faydalı Birey Olmasını Amaçlıyoruz”

Bilgievlerinde yapılan faaliyetleri değerlendiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci: ” Bilgievlerimizi ilköğretim 1. sınıftan 8. sınıfa kadar, yani ilk ve ortaokul öğrencilerimize yönelik faaliyet göstermesi için destekliyoruz. Mevcutları tahkim ediyoruz. Yenilerini yapıyoruz. Geleceğe dönük te planlamalar yapıyoruz. Çayırovanın çocuklarına en modern en güncel eğitim materyallerini uzman öğretmenler eşliğinde sunuyoruz. İmkanı olmayan çocuklarımız ve aileler bundan faydalansın ve eğitimde bir fırsat eşitliğine vesile olalım istiyoruz. İnteraktif eğitim sistemiyle desteklenmiş branş derslerinde etüt programlarını bilgievi sıcaklığında uyguluyoruz. Gelişimleri için “sadece derslerinde başarı desteği yetmez” düşüncesindeyiz. Bilgievindeki faaliyet yelpazesini sanatla, sporla, değerler eğitimiyle, sosyal ve kültürel faaliyetlerle zenginleştirip onların topluma faydalı erdem sahibi bir birey olarak yetişmeleri için de katkı sağlıyoruz. Her şeyden önce iyi bir insan olarak yetişmelerinin her şeyin önünde geldiğinin bilincindeyiz. Bünyemizdeki bilgievlerimizle bu amacı gerçekleştirebilme adına aile ve okul müessesesine destek oluyoruz.” şeklinde bilgievlerinin misyonuna yönelik düşüncelerini ifade etti.