Perşembe , 21 Mart 2019
Bilgievlerinde “İnteraktif Çevrimiçi Bilgi Sistemi” dönemi

Bilgievlerinde “İnteraktif Çevrimiçi Bilgi Sistemi” dönemi

Cumhuriyet Mahallesi Bilgievinde İnteraktif Online Bilgi Sistemini hizmete sunan Çayırova Belediyesi, Güzeltepe Bilgievinde de uygulamayı hayata geçirdi. İlk şifreleri Cumhuriyet Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda dağıtan başkan Demirci, ikinci şifreleri de Güzeltepe Bilgievinde öğrencilere teslim etti.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Güzeltepe Bilgievinde eğitim gören öğrencilere şifre dağıtımını gerçekleştirdi. 650 öğrenciye eğitim imkanı sunan Güzeltepe Bilgievinde şifre dağıtım programında öğrencilere İnteraktif Online Bilgi Sistemini kullanabilecekleri şifreyi teslim eden Demirci, sistem hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Bilgievi üyelerine gerek evlerinden gerekse de bilgievinden ulaşabilecekleri internet eğitim programı ile öğrencilerin istediği konuyla alakalı sorular çözebildiğini, canlı ders anlatımı alabildiğini ve deneme sınavlarına girebildiğini belirten başkan Demirci, bu sistemle birlikte bilgi evi üyelerinin internet üzerinden yardımcı programlar, testler, online sınavlar ve sınırsız sayıda eğitici kitaplara ve eğitimsel bilgi bankalarına ulaşabileceklerini de ifade etti.

Şifre dağıtımının ardından çocukların derslerine katılarak onlarla yakından ilgilenen başkan Demirci, velileri de unutmadı. Bilgievine gelen öğrencilerin anne ve babaları ile bir süre sohbet eden Demirci, annelere yönelik olarak hizmete sunulan kurs branşlarının sayısının arttırılacağını ve Bilgievi çatısı altında hem çocuklarım, hem de annelerin çeşitli alanlardan faydalanacağını belirtti. Velilere taleplerini de soran Demirci, günden güne artan hizmet kalitesi ile tüm sorunları çözeceklerini dile getirdi.