Salı , 19 Mart 2019
Çayırova Belediye Personeline Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Kursu

Çayırova Belediye Personeline Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri Kursu

İş güvenliği ve ilk yardım eğitimlerinin ardından, hizmet içi eğitimlerini hızlı okuma ve hafıza teknikleri alanında sürdüren Çayırova Belediyesi, personellerini farklı alanlarda eğitime tabi tutuyor. Geçtiğimiz günlerde gruplar halinde İş güvenliği ve ilk yardım eğitimlerini tamamlayan belediye, hizmet içi eğitimleri kapsamında hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitimine başladı.

Belirli günlerde ve genellikle mesai saati bitiminde gerçekleştirilen eğitimler ile personellerini bilgilendirerek daha kaliteli ve verimli hizmet üretmeyi hedefleyen Çayırova Belediyesi, hızlı okuma ve hafıza teknikleri alanındaki eğitim programında özellikle vatandaşlarla birebir görüşmeler yapan personelleri eğitime tabi tutuyor. Kişisel gelişim uzmanı Kader Koçoğlu tarafından verilen eğitimde halkın taleplerine anında cevap verebilme ve çözüm üretebilme teknikleri anlatıldı.

Başkan Demirci, Hedefimiz Sürekli ve Verimli Hizmet

Kişisel gelişim uzmanı Kader Koçoğlu tarafından belediye meclis salonunda verilen eğitime Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’de katıldı. Hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitiminin özellikle vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olan birimler açısından daha da önem arzettiğini ifade eden başkan Demirci, konuyla ilgili: ” Her bir personelimizin kendi potansiyelinin farkına varması, bunu keşfedip ortaya koyması, hem kendisini mutlu, huzurlu kılacak, kendine güvenini artıracak, hem de verimini, etkinliğini artıracaktır. Kurumumuzun halkla ilişkiler yönünü güçlendireceğine inandığımız bu eğitim programlarının iş ve sosyal hayatta sorunsuz iletişim kurma becerisi de kazandıracağına inanıyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Çayırova Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen eğitim haftada 4 saat olmak üzere toplam 32 saat sürecek. 2 aylık süreç sonunda ilk grupta 30 kişiden oluşan katılımcılar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kişisel gelişim sertifikasına da sahip olacaklar.