Cumartesi , 20 Ekim 2018
Çayırova Belediyesi Hizmet İçi Eğitimlere Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi Hizmet İçi Eğitimlere Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi personeline “İş Güvenliği Eğitimi” verildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bünyesinde organize edilen ve Uzman Emel Aydoğan tarafından verilen eğitimde, iş hayatında devlet, işveren ve işçinin uyması gereken kurallar anlatıldı.

Çayırova Belediyesi Meclis Salonu’nda belediye personeli için düzenlenen iş güvenliği eğitimine personel gruplar halinde katıldı. Emel Aydoğan, personele slaytlar eşliğinde 6331 Sayılı İş Güvenliği Kanunu, İş sağlığı, güvenliği ve işçinin iş kazalarından korunmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Devlet Güzel Adımlar Atıyor

İş güvenliği konusunda ilk görevin devlete düştüğünü anlatan Aydoğan, “Devlet iş güvenliğinde en önemli mekanizmadır. Devlet yasayı çıkarır, bu yasayı denetler ve iş güvenliği için alt yapı oluşturur. Bu konuda devlet güzel adımlar atıyor” dedi.

Önce İşveren, Sonra İşçi

İşveren ve işçinin iş kazalarını önlemedeki rolünü de açıklayan Aydoğan, işverenin gerekli tüm önlemleri almakla, iş güvenliğini denetlemekle, iş ve işçi sağlığı, işçi güvenliği için eğitim vermekle yükümlü olduğunu ifade etti. Aydoğan “Bu doğrultuda en son görev işçi arkadaşlarımıza düşmekte. İşçi kardeşlerimiz de iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınan her türlü önleme uyarsa tüm mekanizmalar doğru çalışmış olur ve iş kazası sıkıntıları yaşanmamış olur” şeklinde konuştu.

Başkan Demirci, Eğitimler Devam Edecek

Hizmet içi eğitimlerin devam edeceğini ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Belediyemiz bünyesinin her kademesinde hizmet üreten personellerimiz için hizmet içi eğitimleri sürdüreceğiz. Halkımızın daha kaliteli ve verimli hizmet alabilmesi adına verdiğimiz mücadeleyi sürdürerek, yeni eğitim programları ile personellerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.