Salı , 19 Mart 2019

Kültürel Faaliyetler – Etkinlikler

Çayırova Belediyesi “Okuyoruz Söyleşiyoruz” Projesi Dolu Dizgin Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi “Okuyoruz Söyleşiyoruz” Projesi Dolu Dizgin Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi’nin Çocuk Edebiyatı Günleri kapsamında sürdürmüş olduğu “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesi Mart ayı öğrenci yazar buluşmasında Editör Yazar Doğukan İşler Çayırova’lı öğrencilerle buluştu. Çayırova’lı çocuklarla bir araya gelen yazar, öğrencilerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlık serüveninin basamaklarını anlatarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Doğukan İşler; “Lise yıllarımdan beri öykü, şiir ve deneme yazıyorum. Kendi imkânlarımla yazdıklarımı çeşitli edebiyat dergilerine gönderiyordum. Sonrasında ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Öğrenci Yazar Buluşmasına Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç Konuk Oldu

Çayırova Belediyesi Öğrenci Yazar Buluşmasına Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç Konuk Oldu

Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği ve her ay farklı Şair, Yazar ve Akademisyenlerin konuk edildiği yazar-öğrenci buluşmasında bu ay Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç oldu. Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen programda “Edebiyatın Gençlik Üzerindeki Gücü” ele alındı. Gençlerin büyük bir dikkat ile dinlediği Prof. Dr. Nurullah Genç, “Günümüzde sürü mantığıyla hareket edildiği için kendine özgü eserler ortaya koymak ... Devamı »

“Kim Suçlu” Adlı Tiyatro Gala Programıyla Tamamlandı

“Kim Suçlu” Adlı Tiyatro Gala Programıyla Tamamlandı

Çayırova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde geliştirilen Sosyal Sorumluluk Projelerinin en önemlileri arasında yer alan Madde ve Teknoloji Bağımlılığı ile mücadele konulu “Kim Suçlu” isimli tiyatro, gala programıyla tamamlandı.7.000’i Aşkın İzleyiciye Ulaşıldı Hem yetişkinlere hem de lise kademesindeki öğrencilere sunulan ve 5 Bin lise öğrencisi olmak üzere toplamda 7 Bini aşkın vatandaşla buluşturulan tiyatro da her türlü ... Devamı »

Çayırova Belediyesi ve TÜGVA İşbirliğinde Şair Cahit Zarifoğlu Anıldı

Çayırova Belediyesi ve TÜGVA İşbirliğinde Şair Cahit Zarifoğlu Anıldı

Çayırova Belediyesi tarafından periyodik olarak düzenlenen Öğrenci-Yazar buluşmasının bu ayki programında Türk şiirinin “Zarif” abisi olarak bilinen ve “Artist” lakabıyla tanınan Yazar ve Şair Cahit Zarifoğlu anıldı. TÜGVA Çayırova Şubesi işbirliği ile gerçekleşen programda asıl adı Abdurrahman Cahit Zarifoğlu olan ve Yedi Güzel Adam’ın Şairi olarak bilinen Şair çeşitli yönleriyle ele alındı. Şair’in kızı Yazar Betül Zarifoğlu’nun konuk olduğu söyleşide Moderatör ... Devamı »

Çayırova’da Öğrenci Yazar Buluşmaları Ahmet Şimşirgil İle Devam Etti

Çayırova’da Öğrenci Yazar Buluşmaları Ahmet Şimşirgil İle Devam Etti

Eğitim, öğretim ve gençlik alanlarında faaliyetleri destekleyen seminer, konferans ve söyleşiler düzenleyen Çayırova Belediyesi, gençlerin kültür ve medeniyet değerlerini özümsemiş, geleceğini tarihinden aldığı güçle şekillendiren yeni bir gençliğin yetişmesini hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda gençlere hem kitap okuma alışkanlığı kazandırılması adına hem de tarihimizi doğru kaynaklardan öğrenmeleri için öğrenci yazar buluşmaları düzenleyen Çayırova Belediyesi, yeni bir söyleşide eğitimci yazar Prof. Dr. ... Devamı »

Öğretmenlerden Güldüren Tiyatro

Öğretmenlerden Güldüren Tiyatro

Çayırova Belediyesi’nin Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleri’nde eğitim veren öğretmenlerden oluşan tiyatro ekibi Otogargara adlı tiyatrosuyla katılımcıları güldürdü. 2 aylık bir eğitimin ardından gösterdikleri oyunculuk performansı ile katılımcılardan tam not alan öğretmenler, güzel bir tiyatro oyununu ortaya koydu. Otogargara adlı oyunda bir otogarda geçen garip ama gerçek olayları, trajikomik bir açıdan ele alan öğretmenler, şehirlerarası otobüs yolculuklarından insan ... Devamı »