Salı , 19 Mart 2019
Çayırova Belediyesi Olağanüstü Toplandı

Çayırova Belediyesi Olağanüstü Toplandı

Çayırova Belediye Meclisi olağanüstü meclis toplantısı yapmak üzere belediye meclis salonunda toplandı. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2 gündem maddesi görüşüldü.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve görüşülmesi için meclise sunulan 2 gündem maddesi karara bağlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde ve cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere araç alımı konuları karara bağlanan meclis toplantısı 24 Ekim Cuma günü saat 15:00’da gerçekleştirildi.

“5 Adet Çöp Kamyonu 2 adet Yol Süpürme Aracı’na Meclis Onayı”

İlk gündem maddesi olan “belediyeye 5 Adet çöp kamyonu ve 2 adet yol süpürme aracı alınması” konusu meclis üyelerince görüşüldü. Bilindiği gibi Çayırova Belediyesi çöp toplama ve temizlik işinin
bir kısmını kendi araçları bir kısmını da kiralanmış araçlarla yürütüyordu. Bir nevi yarı özel sistem geçerliydi. 5 adet çöp kamyonu ve 2 adet yol süpürme aracını bünyesine katacak olan Belediye bundan sonra çöp toplama işinin tamamını kendi araç ve imkanlarıyla sağlayacak. Son derece ekonomik cazip fiyatlarla temin edilecek araçlarla yapılacak temizlik ve çöp toplama faaliyetinden önemli miktarda tasarruf öngörülüyor. Başkan Demirci Meclis toplantısında iktidar ve muhalefet meclis üyelerini bilgilendirdi. Artan nüfusa ve hizmet alanlarına yönelik ihtiyacı ve gerekçelerini ortaya koydu. Onların da görüşlerini dinledi. Gündem maddesi Meclisten oy çokluğuyla geçti.

“Cenaze Aracı da Araç Alımı Kapsamında”

Başkan Demirci, ayrıca son zamanlarda önemli bir ihtiyaç olduğu tespit edilen yaklaşık 31yolcu ve 2 cenaze kapasiteli uzun yol cenaze taşıma aracı alımını da meclisin gündemine getirdi. İktidar ve muhalefet meclis üyelerinin olumlu baktığı cenaze aracı alımıyla ilgili karar da alınmış oldu. Çayırova Belediyesi 5 adet çöp kamyonu, 2 adet yol süpürme aracı, 1 adet cenaze ve yolcu taşıma aracı olmak üzere 8 araç için yaklaşık 1.4 milyon lira kaynak kullanmayı öngörüyor.

Demirci: “Kent Temizliği Öncelikli Görevimiz”

Amaçlarının ilçenin temizlik işlerinin etkin ve hızlı şekilde yürütülmesi olduğunu, kenti temiz tutmanın belediye olarak en öncelikli görevleri olduğunu ve yeni alınacak araçların bu konuda önemli derecede katkı sağlayacağını söyleyen Başkan Demirci, zamanı iyi kullanma adına ihtiyaca binaen, ivedilikle Meclisin toplanması gerektiğinden “Olağanüstü Meclis Toplantısı” gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.