Cuma , 16 Kasım 2018

Haberler

Çağdaşkent Semt Meydanı ve Sosyal Tesisleri Açılıyor

Çağdaşkent Semt Meydanı ve Sosyal Tesisleri Açılıyor

Çayırova Belediyesi’nin meydan projeleriyle sosyal yaşam alanlarını oluşturduğu uygulamasına yeni bir meydan ve sosyal tesisler daha eklendi. Akse Mahallesi Çağdaşkent Konutlarının çevresini saran Büyük Çağdaşkent Mesire Alanı içerisinde oluşturulan meydanın simgesi ise 8 metrelik saat kulesi oldu. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin özellikle sosyal yaşam alanlarına verdiği önemin simgeleri olan Semt Meydanları ve Sosyal Tesisler projelerine Çağdaşkent Semt Meydanı ve Sosyal ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Sağlık Seminerleri Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi Sağlık Seminerleri Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi sağlıklı nesillerin yetişmesi adına, Anne-Çocuk Kulüpleri ve Gençlik Merkezlerinde kurs ve eğitim hizmeti alan öğrencilerin velilerine yönelik sağlık ve bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Kültür sanat etkinlikleri kapsamında her ay farklı konu ve konuklarla ilçe halkına hitap eden Çayırova Belediyesi, bu ay “Tüp Bebek Tedavisi” Ve Ülkemizde Organ Bağışının Önemi” olmak üzere iki önemli konuyu ele aldı. Çayırova’da Sağlıklı ... Devamı »

Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi açıldı

Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi açıldı

Çayırova Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ortak yapımı olan Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi düzenlenen programla hizmete açıldı. Önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın katılımlarıyla hizmete açılan kültür tesisi, Kocaeli’nin en modern yapısı olarak göze çarpıyor. Şekerpınar bölgesinde hizmete sunulan ve resmi açılışı yoğun katılımla gerçekleştirilen Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi modern yapısıyla örnek bir proje oldu. ... Devamı »

Giymiyorsan Giydir Projesi Türkiye Gündeminde

Giymiyorsan Giydir Projesi Türkiye Gündeminde

Çayırova Belediyesi tarafından 7 yıl boyunca başarılı bir şekilde sürdürülen ve sık sık ulusal basına konu olarak Türkiye’nin gündemine gelen örnek proje Giymiyorsan Giydir”e bir destekte belediyenin eğitim kurumlarından faydalanan Çayırova’lı öğrencilerden geldi. Çayırova Belediyesi’nin Eğitim Kurumlarındaki Öğrencilerden Projeye Destek Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerinde ders destek programları ve kurs hizmeti alan öğrenciler ve belediyenin örnek gençlik çalışması olan ... Devamı »

Çayırova’da Geleceğin Sanatçıları Yetişiyor

Çayırova’da Geleceğin Sanatçıları Yetişiyor

7’den 70’e tüm Çayırova’lılar için Kültür Merkezlerinde ve Semt Konaklarında eğitimden sanata, spordan sosyo-kültürel faaliyetlere kadar birçok alanda ücretsiz kurslar veren Çayırova Belediyesi, geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor. Çayırova’lıların sosyal hayatlarında olumlu etkiler bırakacak çalışmalarla her yaştan bireyin faydalanabileceği kurslar vererek vatandaşlarla buluşturan belediye, bu çalışmalarını Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi ve tüm mahallelerde hizmete sunduğu Semt ... Devamı »

Hedef Gelecek ve Liderlik Eğitim Projesinde Yeni Dönem

Hedef Gelecek ve Liderlik Eğitim Projesinde Yeni Dönem

2016 yılında başlayarak liselerin ikinci sınıf öğrencilerinden seçilen 25 gencin üniversiteye hazırlık, gelecek planlaması ve kişisel gelişim başta olmak üzere birçok alanda eğitime dahil edildiği proje olan Hedef Gelecek ve liderlik eğitim projesinde yeni dönem seçmeleri başladı. Mevcutta 50 öğrencisiyle devam eden proje yeni katılacak öğrencilerle 2018-2019 eğitim döneminde 75 öğrenci ile devam edecek. Geleceğin Liderleri Çayırova’da Yetişiyor Eğitim ve ... Devamı »

Başkan Demirci’den 10 Kasım Mesajı

Başkan Demirci’den 10 Kasım Mesajı

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Demirci’den 10 Kasım Mesajı Mesajında şu ifadelere yer veren başkan Demirci, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde milletçe saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman milletimiz, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini ... Devamı »

Çayırova Belediyesi’nin Giymiyorsan Giydir Projesine Bir Destek te Gebze İnönü Ortaokulu Öğrencilerinden Geldi

Çayırova Belediyesi’nin Giymiyorsan Giydir Projesine Bir Destek te Gebze İnönü Ortaokulu Öğrencilerinden Geldi

Çayırova’da toplumsal dayanışmayı arttırarak özellikle ekonomik durumu iyi olan insanlar ile dar gelirli vatandaşlar arasında köprü vazifesi kuran Çayırova Belediyesi, ‘Giymiyorsan Giydir’ kampanyası ile vatandaşlardan gelen ihtiyaç fazlası okul kıyafetleri, her yaşa uygun ayakkabıları, kışlık ve yazlık kıyafetleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir tarafından destek gören projeye bir destek te Gebze İnönü Ortaokulu öğrencilerinden geldi. Öğrenciler ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan’ı Konuk Etti

Çayırova Belediyesi Gazeteci Yazar Yusuf Kaplan’ı Konuk Etti

Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği yazar-öğrenci buluşmasında bu ay Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan Çayırova’da lise öğrencileriyle buluştu. “Gençlik Nereye Koşuyor” adlı söyleşide geçmiş ve gelecek adına öğrencilere önemli bilgiler veren ve onların sorularını cevaplayan Yusuf Kaplan, öğrencilerin gelecek tasarrufları üzerine sohbet edip, planlarını dinledi. Öğrenci Yazar Buluşması’nda “Gençlik Nereye Koşuyor” Konusu Ele Alındı Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenen ve ... Devamı »