Haberler

Çayırova Belediyesi’nden Emek Mahallesi’ne Yeni Bir Park ve Yeşil Alan

Çayırova Belediyesi’nden Emek Mahallesi’ne Yeni Bir Park ve Yeşil Alan

Her yıl yeni park ve meydanlar inşa eden, mevcut parkları ise yenileyerek modernize eden Çayırova Belediyesi, Emek Mahallesi’ne yeni bir park ve yeşil alan daha kazandırıyor. Bu çerçevede Emek Mahallesi 97 Sokak üzerinde 4 bin 500 metrekare alanda yapımına başlanan park bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Şehit Davut Ali Karadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşısında yapımına başlanan ve bin ... Devamı »

Başkan Demirci, Meslektaşlarıyla Buluştu

Başkan Demirci, Meslektaşlarıyla Buluştu

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Kocaeli ilçe belediye başkanlarını Belediye Sosyal Tesislerinde ağırladı. Belirli zamanlarda ve katıldığı programlarda diğer ilçe belediye başkanları ile fikir alışverişinde bulunan Demirci, sosyal tesislerde konuk ettiği Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’la buluştu. Nazik ziyaretlerinden dolayı meslektaşlarına teşekkürlerini ileten ... Devamı »

Başkan Demirci Devam Eden Üstyapı ve Yol Çalışmalarını İnceledi

Başkan Demirci Devam Eden Üstyapı ve Yol Çalışmalarını İnceledi

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, yapımı devam eden prestijli caddelerde yeni sezon yol ve kaldırım yapım çalışmalarını yerinde incelemeye devam ediyor. İncelemelerine altyapı ve asfalt çalışmalarının tamamlandığı İstiklal Caddesi ile başlayan Başkan Demirci, kaldırım yapım çalışmaları ve cadde aydınlatmalarının montajı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bir kilometre uzunluğu olan İstiklal Caddesi’nde çalışmaların en kısa zamanda bitirilmesi talimatı veren Demirci, cadde esnafıyla ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezi Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezi Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Çayırova Belediyesi’nin gençlere yönelik eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerini sürdürdüğü ve eğitimde alanında büyük başarı yakaladığı Gençlik Merkezi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamlayarak kayıtları almaya başladı. 20 Eylül Çarşamba günü (bugün) kayıtların başlandığı Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 6 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıtlar devam edecek. 16 Ekim Pazartesi günü eğitimlere başlayacak ... Devamı »

Çayırova’da İlköğretim Haftası Kutlandı

Çayırova’da İlköğretim Haftası Kutlandı

2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminin başlamasıyla birlikte kutlanan İlköğretim Haftası etkinlikleri İstiklal İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Çayırova’da İlköğretim Haftası Kutlandı Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Malkoç ve öğretmenlerin katılımı ile kutlanan etkinlikte öğrencilere kitap dağıtımı da yapıldı. İstiklal İlkokulu bahçesinde gerçekleşen programda öğrencilerle güzel vakit geçiren ve bir süre sohbet eden Belediye Başkanı ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri Yeni Eğitim Öğretim Yılına Başladı

Çayırova Belediyesi Anne-Çocuk Kulüpleri Yeni Eğitim Öğretim Yılına Başladı

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte aynı zamanda eğitimlere başlayan Anne-Çocuk Kulüpleri 7 ayrı Mahallede çocuklara kapılarını açtı. Çayırova Belediyesi’nin Eğitime kazandırdığı ve okul öncesi eğitimin vazgeçilmezi haline gelen Anne-Çocuk Kulüpleri 3-5 yaş aralığını kapsayan 2 bin öğrencisi ile eğitimlerin startını verdi. Özgürlük Mahallesi Merkez, Yenimahalle, Şekerpınar, İnönü, Atatürk, Emek ve son olarak Akse Mahallelerinde hizmete giren Semt Konağı içerisinde ... Devamı »

Sokak Pazarlarımızı; Kapalı Semt Pazarlarımıza Taşıyoruz

Sokak Pazarlarımızı; Kapalı Semt Pazarlarımıza Taşıyoruz

R KAPALI SEMT PAZARIMIZ DAHA HİZMETE AÇILIYOR. Akse Mahallesi 479/1 sokak üzerinde bulunan Akse Mahallesi Kapalı Semt Pazarı bundan böyle her Pazartesi ve Perşembe günleri hizmetinizde olacaktır. Özgürlük Mahallesi Aşık Veysel Caddesi üzerinde Perşembe günü hizmet veren sokak pazarımız 28 EYLÜL 2017 Perşembe günü, Akse Mahallesi M.Yazıcıoğlu parkı otopark alanında Pazar günü hizmet veren sokak pazarımız ile İnönü Mahallesi 135. ... Devamı »

Şekerpınar 5. Etapta İmar Sorunu Çözüldü

Şekerpınar 5. Etapta İmar Sorunu Çözüldü

Şekerpınar Mahallesinde 20 yılı aşkın bir süredir devam eden imar problemi çözüme kavuştu. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin gayretleriyle çözüme kavuşan Şekerpınar 5. etap imar uygulamasında hak sahibi olan vatandaşlara tapuları Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katıldığı programla verildi.  İlçede hayırlı olsun temennilerinde bulunarak programın açılış konuşmasını yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, göreve geldiği ilk günden itibaren bu konunun çözüme ... Devamı »

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Çayırova’da Yatırımları İnceledi

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Çayırova’da Yatırımları İnceledi

Çayırova’da katıldığı Şekerpınar 5. Etap İmar Uygulaması Tapu Dağıtım Töreni sonrası ilçede yapılan yatırımları gezen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Akse Mahalle’sine yapılan yatırımları yerinde inceledi. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ev sahipliği yatığı inceleme gezisine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Kocaeli Milletvekili  Cemil Yaman, Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve AK Parti Çayırova ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Bilgievleri’nde Ağız ve Diş Sağlığı Semineri

Çayırova Belediyesi Bilgievleri’nde Ağız ve Diş Sağlığı Semineri

Çayırova Belediyesi Bilgievlerinde çeşitli konularda sürdürülen sağlık ve eğitim seminerleri devam ediyor. Bu kapsamda Özgürlük Mahallesi Türkan Göktürk Bilgievi öğrencilerine ağız-diş sağlığı ve bulaşıcı hastalıklar konusunda seminer verildi. Çayırova Toplum Sağlığı Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Gaye Erdoğan’ın sunumuyla başlayan seminerde ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekildi. Diş fırçalama tekniklerinin nasıl olması gerektiğinin yanı sıra çocukların günde üç ... Devamı »