Haberler

Çayırova Belediyesi’nden Önemli Bir Konferans “Fatih Sultan Mehmet ve İnovasyon”

Çayırova Belediyesi’nden Önemli Bir Konferans “Fatih Sultan Mehmet ve İnovasyon”

Çayırova Belediyesi, Gebze Teknik Üniversitesi işbirliği içerisinde Sosyal ve Kültürel etkinliklerin yanı sıra örnek projeleri hayata geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde dünyanın dört bir yanından Türkiye burslarıyla gelip Gebze Teknik Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerle Çayırova Belediyesi Bilgievlerinin İngilizce Kulübü öğrencilerini Çayırova’da bir araya getirmişti. Şimdi de Çayırova’daki Lise üçüncü sınıf öğrencilerini Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içerisinde Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ... Devamı »

Çayırova Belediyesi “Hedef Gelecek”  Gençlik Projesinin İlk Döneminin Son Seminerini Gerçekleştirdi

Çayırova Belediyesi “Hedef Gelecek” Gençlik Projesinin İlk Döneminin Son Seminerini Gerçekleştirdi

Çayırova Belediyesi’nin gençlik projeleri içerisinde yerini alan “Hedef Gelecek” projesi öğrencileri ilk dönemin son seminerini Çayırova’da gerçekleştirdi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi İşbirliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nünün de katkılarıyla gerçekleştirilen “Hedef Gelecek” gençlik projesi 3 yıl gibi kapsamlı bir süre içerisinde devam edecek. 6 dönem olarak belirlenen eğitim programı, ilk dönem gezi ve seminerlerini gerçekleştirerek başarılı bir şekilde sonlandı. “Hedef Gelecek” Projesi ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Sosyal Tesisleri Ramazana Hazır

Çayırova Belediyesi Sosyal Tesisleri Ramazana Hazır

Çayırova Belediyesi Sosyal Tesisleri ferah ve nezih ortamı, seçkin ve kaliteli menüsüyle Ramazan ayı boyunca gündüzleri kapalı olup, iftarda Çayırova halkına hizmet vermeye devam ediyor. Kaliteden ödün vermeden birinci sınıf hizmet kalitesiyle Türk Mutfağı’nın eşsiz lezzetlerini uygun fiyatlarla sunan Sosyal Tesisler, vatandaşların ailece vakit geçirebilecekleri ve dinlenip huzur bulacağı bir mekân olma özelliği taşıyor. Doğayla iç içe olan tesis zengin ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Cenaze ve Mezarlık Hizmetleri Tesisi Açıldı

Çayırova Belediyesi Cenaze ve Mezarlık Hizmetleri Tesisi Açıldı

Çayırova Belediyesi tarafından 3 ay önce inşaatına başlanan Cenaze ve Mezarlık Hizmetleri Tesisin açılışını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin katılımıyla gerçekleşti. Çayırova Belediyesi Cenaze ve Mezarlık Hizmetleri Tesisi Açıldı Cenaze Hizmetlerinin tek bir noktada toplanarak vatandaşlara daha iyi hizmet verilmesi amacıyla Çayırova Mezarlığı karşısında bulunan Belediye Hizmet alanına modern bir tesis kazandıran belediye, ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Bilgievi Öğrenci ile Velileri Piknik ve Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Çayırova Belediyesi Bilgievi Öğrenci ile Velileri Piknik ve Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Gerçekleştirdiği birçok sosyal ve kültürel projelerle farklılık oluşturan Çayırova Belediyesi, Bilgievlerini piknik ve uçurtma şenliğinde buluşturdu. Bilgievlerinde eğitim alan öğrencilerin buluştuğu uçurtma şenliğinde Başkan Demirci’de çocuklara eşlik etti. Gökyüzünü Rengarenk Uçurtmalar Süsledi Başkan Demirci’de Uçurtma Uçurdu Anne-Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezleriyle eğitim alanında önemli bir örnek teşkil eden Çayırova Belediyesi, eğitimin yanı sıra düzenlediği çeşitli etkinliklerle de dikkat çekiyor. ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Anne Çocuk Kulüpleri Yeni Mezunlar İle Bir Yılı Daha Tamamladı

Çayırova Belediyesi Anne Çocuk Kulüpleri Yeni Mezunlar İle Bir Yılı Daha Tamamladı

Çayırova Belediyesi Belediyesi bünyesinde hizmet veren Anne-Çocuk Kulüpleri biri eğitim yılını daha başarılı bir şekilde geride bıraktı. Anne-Çocuk Kulüplerinden 5 yaş grubundaki 350 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. Minik öğrenciler bir yıllık eğitim maratonunda öğrendiklerini düzenlenen mezuniyet töreninde sergilerken, ailelerine de eğlenceli anlar yaşattılar. Altı merkezde bulanan Anne-Çocuk kulüplerinde eğitim gören öğrenciler hem bir yıllık süre içinde öğrendiklerini hem de yeteneklerini ... Devamı »

Çayırova Belediyesi’yle İbadethaneler Ramazana Hazır

Çayırova Belediyesi’yle İbadethaneler Ramazana Hazır

Düzenli olarak yıl boyunca ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdüren Çayırova Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki camilerde yoğun bir temizlik çalışması başlattı. Çayırova Belediyesi İbadethane temizlik ekipleri, 27 Mayıs Cumartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı öncesinde camileri titizlikle temizliyor. İlçe halkının ibadetlerini daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda sürdürmeleri için camilerin halıları süpürülerek, dezenfekte ediliyor. Ayrıca camilerin duvar, pencere, kapı ... Devamı »

Çayırova Ramazana Hazır

Çayırova Ramazana Hazır

Belediyemiz tarafından her yıl düzenlenen toplu iftar programları bu yılda ilçenin 17 farklı noktasında sürdürülecek. İlk iftar programı 29 Mayıs Pazartesi İnönü Mahallesinde başlıyor. Halkla bütünleşmek ve Ramazan ayının maneviyatını birlikte yaşamak amacı ile Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen toplu iftar programları değişik günlerde farklı mahallelerde gerçekleştirecek. İlk iftar programını İnönü Mahallesinde düzenleyecek olan belediye, mahalle halkını Mustafa Necati Ortaokulu bahçesinde ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Bilgievi Öğrencileri Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk’te

Çayırova Belediyesi Bilgievi Öğrencileri Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk’te

Çayırova Belediyesi Bilgievi öğrencilerinin tarih, kültür ve doğa gezileri tüm hızıyla devam ediyor. Bilgievleri öğrencilerinin bu ayki gezi programı Dolmabahçe Sarayı ve Miniatürk´e oldu. İlk olarak tarihi dokusu ve ihtişamı ile dikkat çeken Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret eden öğrenciler Mâbeyn Hümâyûn (Selâmlık), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn alanlarını gezerek rehber ve öğretmenlerinden mekânlar hakkında tarihi bilgiler aldı. 32 kişilik ... Devamı »

Hedef Gelecek Projesinin Lider Öğrencileri Doğa Gezisinde Buluştu

Hedef Gelecek Projesinin Lider Öğrencileri Doğa Gezisinde Buluştu

Çayırova Belediyesi’nin örnek çalışmalarından biri olan Hedef Gelecek projesi Mayıs ayı eğitim programı doğa gezisi ile devam etti. Proje kapsamında her ay farklı illerde tarihi, kültürel ve bilimsel gezi programı düzenleyen öğrenciler tarihi dokusu ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken Düzce’ye konuk oldular. Öğretmenleri nezaretinde Düzce Efteni gölünde kahvaltıyla güne başlayan öğrenciler, birçok kuş çeşidine ev sahipliği yapan ve tabiatın tüm ... Devamı »