Haberler

Çayırova Belediyesi Çocuk Edebiyat Günleri Çocuk Edebiyatı Yazarı Selcan Yüksel Arvas İle Devam Etti

Çayırova Belediyesi Çocuk Edebiyat Günleri Çocuk Edebiyatı Yazarı Selcan Yüksel Arvas İle Devam Etti

Çayırova Belediyesi’nin Çocuk Edebiyat Günleri kapsamında düzenlediği ve her ay farklı bir yazarın konuk olduğu “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesine bu ay Çocuk Edebiyatı Yazarı Selcan Yüksel Arvas misafir oldu. Çayırova’lı çocuklarla bir araya gelen Arvas, öğrencilerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlık serüveninin basamaklarını anlatarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan, Yazar Selcan Yüksel Arvas günün sonunda ise öğrencilerin okudukları kitapları imzaladı. Okuyoruz ... Devamı »

Çayırova Spor Şehrine Dönüşüyor

Çayırova Spor Şehrine Dönüşüyor

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçenin spor şehrine dönüşmesi için birçok spor yatırımını hayata geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Şevki Demirci, önceliğini sportif fiziki altyapı olarak belirledi. Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle aynı anda 4 grubun spor yapabildiği modern, işlevsel 2 kapalı spor salonunu Emek ve Cumhuriyet Mahallelerinde hizmete açtıklarını vurgulayan Demirci, 7’den 70’e herkesin faydalanabileceği ve açılmasını sabırsızlıkla beklediği Akse Mahallesindeki Yarı Olimpik ... Devamı »

Çayırova’lı Hanımlar Stresle Baş Edebilme Yöntemlerini Konuştu

Çayırova’lı Hanımlar Stresle Baş Edebilme Yöntemlerini Konuştu

Çayırova Belediyesi’nin seçkin sağlık kuruluşlarıyla ortak düzenlediği eğitim ve sağlık seminerleri her hafta farklı konu ve bir birinden değerli konuklarıyla ilçe halkına hitap etmeye devam ediyor. İlçe halkı tarafından büyük ilgi gören ve toplumu bilinçlendirmek adına oldukça etkili olan sağlık seminerleri bu hafta Gebze Konak Hastanesi iş birliğiyle gerçekleşti.  Çayırova Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşen “Stresle Baş Edebilme Yöntemleri” konulu seminere konuşmacı ... Devamı »

Hasbihal Buluşmaları Yatırımlara da Yön Veriyor

Hasbihal Buluşmaları Yatırımlara da Yön Veriyor

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Hasbihal Buluşmaları programlarına ara vermeden devam ediyor. Eğitim öğretim dönemi boyunca Hasbihal Buluşmalarını Anne Çocuk Kulüpleri, Bilgievleri ve Gençlik Merkezlerinde sürdüren, verilen yarıyıl tatilinde ise eğitim camiasıyla bir araya gelen Demirci, hem yatırımları anlatıyor hemde çalışmaların halk nezdindeki olumlu yada olumsuz sonuçları birinci elden ölçüyor. Gerek belediye eğitim kurumları, gerekse de milli eğitim camiasıyla Çayırova ... Devamı »

Payitaht Dizisinin Tahsin Paşası Aktör ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu  Çayırova’lı Öğrencilere Abdülhamid’i Anlattı

Payitaht Dizisinin Tahsin Paşası Aktör ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Çayırova’lı Öğrencilere Abdülhamid’i Anlattı

Çayırova Belediyesi’nin eğitim, kültür, sanat başta olmak üzere her alanda düzenlediği Konferanslara bir yenisi daha eklendi. Söyleşi tadında gerçekleşen konferansta Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının işlendiği “Payitaht Abdülhamid” dizisinin Tahsin Paşası  Bahadır Yenişehirlioğlu  Çayırova’lı öğrencilerle buluştu. Tahsin Paşa ... Devamı »

Çayırova’da İstihdam Amaçlı Çalışmalar Artıyor

Çayırova’da İstihdam Amaçlı Çalışmalar Artıyor

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği Başkanı Ömür Koç ve ilçe genelinde faaliyetlerini sürdüren fabrikaların İnsan Kaynakları yetkilileriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Demirci, “Yılda 1000’in Üzerinde İstihdam Sağlıyoruz” Düzenlenen toplantıda Çayırova Belediyesi bünyesinde istihdama yön verme adına İŞKUR ile ortaklaşa Mavi Masa Departmanıyla iş imkanı oluşturmaya yönelik çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen başkan Demirci, fabrikaların insan kaynakları ... Devamı »

Çayırova Belediyesi, Camilere Yenilik Kazandırıyor

Çayırova Belediyesi, Camilere Yenilik Kazandırıyor

Her ay düzenli olarak ilçedeki tüm ibadethaneleri ve Kuran Kurslarını temizlik çalışmaları kapsamında ele alan ve ibadethanelerin eksikliklerini gidererek Sosyal Belediyeciliğin önemli bir adımını uygulayan Çayırova Belediyesi, ilçedeki tüm camilerin bahçelerinde musalla taşı ve dekoratif sundurma çalışması gerçekleştirecek. İlk olarak Akse Mahallesi’nde gerçekleşen meydan düzenlemesi kapsamında Tarihi Akse Camiinin ve Yenimahalle Merkez Camiinin çevresinde yeniliklere imza atarak, yeni musalla taşı ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Sosyal Hizmetlerde Göz Dolduruyor

Çayırova Belediyesi Sosyal Hizmetlerde Göz Dolduruyor

Son yıllarda başlattığı yatırım seferberliğiyle Çayırova’nın her köşesinde yükselen projeleriyle adeta şehrin çehresini değiştiren Çayırova Belediyesi, Sosyal Hizmetler alanında da göz dolduruyor. 11467 İhtiyaç Sahibine Ulaşıldı Başkan Şevki Demirci, öncülüğünde ilçenin fiziki değişimini, dönüşümünü sağlayan Çayırova Belediyesi Sosyal Belediyeciliğin en önemli göstergelerinden olan Eğitim, Gıda, Kıyafet ve Medikal Malzeme yardımlarını 2017’de ikiye katladı. Yıl boyunca 9 Mahallede 995 ihtiyaç sahibine ... Devamı »

Yenimahalle Köprülü Kavşakta Son Adım

Yenimahalle Köprülü Kavşakta Son Adım

Çayırova Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı işbirliğiyle yapımına başlanılan ve %90 oranında tamamlanan Yenimahalle Köprülü Kavşak Projesinde son adıma gelindi. Yeni köprünün tamamlanması, 3 ayrı kısa tünelin açılması ve yan yolların aktif hale getirilmesi ile trafiğe açılan köprüde son aşama ise Çayırova bağlantısı oldu. Tek Kalemde En Büyük Ulaşım Yatırımı Çayırova’dan direk İstanbul, Gebze, Darıca ve İzmit yönüne giriş ... Devamı »

Çayırova’nın Prestiji Artıyor

Çayırova’nın Prestiji Artıyor

2014 yılı Mart ayı itibariyle başlayan ve günümüze kadar yapılan çalışmalarla çehresi değişen Çayırova, 4 yeni prestijli cadde daha kazanıyor. Bugüne kadar yapılan prestijli caddeler ve kavşaklarla gece gündüz yaşayan bir şehir kimliği kazanan ilçe Gaziler, Menderes, Abdurrahman Korhan ve Tuna Caddeleriyle yoluna devam ediyor. Modern 3 Yeni Cadde Hizmete Açıldı Caddeler bir şehrin prestijidir parolasıyla çıkılan yolda ilk adımı ... Devamı »