Cumartesi , 20 Ekim 2018
Çayırova Yeni Eğitim Yuvalarına Kavuşuyor

Çayırova Yeni Eğitim Yuvalarına Kavuşuyor

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, yapımı devam eden Yenimahalle İlkokulunda incelemelerde bulundu. Dış cephe ve inşaatı tamamlanan okul hakkında müteahhit firma yetkililerinden bilgiler aldılar.

Çayırova Belediyesi tarafından eğitime kazandırılacak olan Yenimahalle İlkokulunda incelemelerde bulunan Demirci ve Çelik, okulun eğitime açılması ile birlikte bölge için önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ifade ettiler. Büyük ölçüde tamamlanan okul inşaatında eksikler ve yapılması gerekenler hakkında yetkililer ile istişare yapan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’e Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Uysal, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Çayırova Belediye Başkan Yardımcıları Refik Tatar ve Abdullah Yağcı eşlik etti. Okul ile ilgili değerlendirmede bulunan Demirci “7200 metrekare kapalı alana sahip olan okul, 36 Derslik, 3 Okul Öncesi Dersliği, Çok Amaçlı Salon, Konferans Salonu, Laboratuarları ve Sosyal Donatı alanları ile bölgemizin en modern okulu olarak en kısa sürede hizmet vermeye başlayacaktır” dedi.

Çayırova Mahallesine İlk ve Ortaokul Yapılacak

Çayırova Mahallesinde bulunan mevcut okulun artık beklentileri karşılamadığını söyleyen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci: ” bu mahallede eski postane olarak bilinen bölgede iki yeni okul yapacağız. 32 derslik olarak planlanan Çayırova İlkokulu ve Ortaokulu bu alanda hizmet vermeye başlayacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ayrıca okul alanlarında yapılan incelemelerde, Çayırova Mahallesi eski postane alanına yapılacak olan 2 okulun bölge için büyük bir boşluğu dolduracağı ifade edildi.