Çarşamba , 20 Mart 2019
Çayırova’nın asansörleri emin ellerde

Çayırova’nın asansörleri emin ellerde

Çayırova Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile asansörlerin bakım, işletme ve kontrolü yönünden güvenliğini sağlamak amacıyla 1 yıllık protokol imzaladı. Belediye başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, TSE Anadolu Yakası Proje Koordinatörü Halis İnce ve beraberindeki heyet katıldı.

Çayırova’daki Asansörler TSE’ye Emanet

Türkiye’de yaşanan asansör kazalarını göz önünde bulundurarak, Çayırova ilçesi sınırlarında bulunan tüm asansörlerin bakım ve kontrolü TSE uzmanları tarafından yapılacak. Asansör kazalarının yaşanmaması için tedbir alan Çayırova Belediyesi, imzaladığı protokolle insana yönelik güvenlik gerektiren bir iş yapıldığının bilinciyle bakım ve onarım işini TSE uzmanlarına yaptıracak.

Hüsrev, “Yurdun Dört Bir Yanında Hizmet Veriyoruz”

Kuruldukları günden bu yana yurdun dört bir yanında hizmet verdiklerini ve Çayırova Belediyesi ile yapılan protokolle ilçe sınırları içerisindeki tüm asansörlerin tamamını inceleyeceklerini dile getiren TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, “Bugün burada Çayırova sınırları içerisinde bulunan asansörlerin kontrolü amaçlı protokolümüzü imzalıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sn. Başkanımız Şevki Demirci’ye teşekkür ediyorum. İlçede bulunan tüm asansörleri inceleyerek herhangi bir eksikliğe mahal vermemek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Demirci, “Söz Konusu Olan Vatandaşımızın Can Güvenliği”

İnsanların can güvenliğinin binalar içerisindeki asansörlerden başladığını ve günde binlerce vatandaşın asansör kullandığını göz önünde bulundurduklarını belirten Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, asansör güvenliğinin önemli bir konu olduğunu, bakım ve kontrolünün de titizlikle takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

İmzalanan protokol gereği Çayırova sınırları içerisinde yer alan kamu, kurum ve kuruluşlar, apartmanlar ve sitelerde bulunan asansörlerin bakım, işletme ve kontrolünün TSE’ye verildiğini ve bu protokolün güven verdiğini belirten Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Bu çalışmalarla Çayırova Belediyesi sınırlarında bulunan tüm asansörlü konutlar kontrol edilerek vatandaşların asansör kaynaklı can kaybı yaşamamaları, güven içinde yaşamaları hedeflenmektedir. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz süreçte ülkemizde asansör kazaları meydana geldi. Aynı durumun ilçemizde yaşanmaması için böyle bir çalışma yapıyoruz. İnşallah bu çalışmamızla vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde asansör kullanmalarını sağlayacağız. Bunun için bu alanda bizlerle birlikte çalışacak olan TSE Yönetimine teşekkür ediyorum. Bu bağlamda asansörlerin yapıya uygunluğundan, periyodik bakımlarına kadar kontrollerimizi yapacağız. Uygun olmayan yerlerde vatandaşlarımızı gerekli tedbirler alması konusunda uyaracağız. Sonuçta vatandaşlarımızın can güvenliği söz konusudur” dedi.