Pazar , 20 Ocak 2019
Çocuklar “ Tiviti İle Simiti” Tiyatrosu ile Eğlenerek Öğrendiler

Çocuklar “ Tiviti İle Simiti” Tiyatrosu ile Eğlenerek Öğrendiler

Kültürel etkinlikler kapsamında tiyatro günlerine devam eden Çayırova Belediyesi, ilçemizde eğitim gören 1. sınıf öğrencilerini yeni bir tiyatro oyunu olan “ Tiviti ile Simiti” adlı çocuk oyunu ile buluşturdu.

İlçe genelinde 15 ilkokulda eğitim gören toplam 2200 öğrenci “Tiviti ile Simiti” adlı çocuk oyununu izleyerek gönüllerince eğlendiler. Sosyal mesajların verildiği tiyatro oyunu 14 ve 15 Ekim tarihlerinde, Belediye Kültür Salonunda gün boyu devam etti. Gruplar halinde oyunu izleyen çocuklar erken yaşlarda tiyatro ile buluşma imkanı buldular. Gösterime sunulan oyun ilk gün 09:30, 10:30, 13:15, 14:15, 15:15 saatlerinde, ikinci gün ise 13:30, 14:30 ve 15:30 saatlerinde sahne alarak öğrencilerin beğenisine sunuldu. Öğrencilerin kültür salonuna ulaşımı Çayırova Belediyesi tarafından karşılanarak güvenli bir şekilde sağlanmış oldu.

Başkan Demirci: İlçenin Eğitim ve Kültür Hayatına Katkı Sağlıyoruz

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, bu etkinlikle, özellikle ilk öğretim birinci sınıfa başlamış öğrencilerimizi tiyatroyla buluşturmak istedik. Çayırovalı çocuklarımızın akademik başarısının yanında sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da gelişme kaydetmesini arzuluyoruz. Bunun için iyi bir zemin olan en güzel dallarından tiyatro ile okula yeni başlayan çocuklarımızı buluşturup, onların heyecanına ortak olduk. Bu ve benzeri etkinliklerimizi arttırarak devam ettireceğiz.