Devam Eden Projeler

Şekerpınar Kültür Merkezi Şekilleniyor

Şekerpınar Kültür Merkezi Şekilleniyor

İlçede pek çok hizmeti 3,5 yıllık bir süreye sığdıran ve ilçenin değişim, dönüşümüne sistemli bir şekilde yaptığı planlamalarla yol veren Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen ile birlikte Kültür Merkezi Projesini yerinde inceledi. 4K Projeleri kapsamındaki 3. Yatırımın Şekerpınar bölgesine dev bir Kültür Merkezi olarak kazandırıldığını ifade eden Demirci, Projenin detaylarını Kaymakam Hasan Gözen’e anlattı.  600 Kişilik Düğün ... Devamı »

65 Milyon TL’lik 3 Dev Proje

65 Milyon TL’lik 3 Dev Proje

İlçede yaptığı yatırım ve düzenleme çalışmalarıyla Çayırova’yı bölgesinde örnek bir şehir haline getiren Belediye, kısa bir süre önce başlattığı 3 dev projesinde de büyük bir ilerleme kaydetti. Kent Park, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Şekerpınar Kültür Merkezi’nde hummalı bir çalışma örneği sergileyen kurum, modern Çayırova’nın inşasına devam ediyor. Kent Meydanının Temeli 2018’de Atılacak 4K Vizyon Projeleri olarak adlandırılan ... Devamı »

Mezarlık ve Cenaze Hizmetleri Tesisinde Son Rötuşlar

Mezarlık ve Cenaze Hizmetleri Tesisinde Son Rötuşlar

Çayırova Belediyesi’nin Akse Mahallesi’ne kazandırdığı birçok projelerden birisi olan Mezarlık ve Cenaze Hizmetleri Tesisinde son rötuşlar yapılıyor. 24 saat Çayırova’lıların hizmetinde olacak bir projeyi tamamlayan belediye, çevre düzenlemesinde sona geldi. 2000 metrekare alan üzerinde 350 metrekare olarak inşa edilen proje tam donanımlı bir şekilde hizmet verecek. Tam Donanımlı Bir Tesis Cenazesi olan vatandaşların yakınlarını ağırlayabileceği taziye alanı bulunan tesiste, bay ... Devamı »

Çayırova Belediyesi Tarafından İlçeye Dördüncü Mesire Alanı Yapılıyor

Çayırova Belediyesi Tarafından İlçeye Dördüncü Mesire Alanı Yapılıyor

Doğaya ve yeşile büyük önem veren Çayırova Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesinde 40 dönüm arazi üzerinde mesire alanı oluşturuyor. Bahar aylarının gelmesiyle birlikte park bahçe bakımlarının yanı sıra yeni park alanları da oluşturmaya devam eden Çayırova Belediyesi, parkların yanı sıra yeni mesire alanlarını da ilçeye kazandırıyor. Geçtiğimiz dönemlerde Cumhuriyet Mahallesinde hobi bahçesi olarak kullanılan alanda çalışmaları başlatan belediye, çevre düzenlemesi, ağaç dikimi ... Devamı »

Kocaeli’nin En Büyük Kültür Merkezleri Çayırova’da

Kocaeli’nin En Büyük Kültür Merkezleri Çayırova’da

Çayırova Belediyesi’nin dev projeleri arasında yer alan Cumhuriyet Mahallesi Kültür Merkezi ile Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezi olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi projeleri hızla ilerliyor. 50 Milyon Liralık 2 Dev Tesis 50 Milyon Liralık maliyetle her iki Kültür Merkezinin inşaat çalışmalarına devam eden belediye, Çayırova’nın 2 yeni dev tesisle tanışması adına yoğun bir çalışma programı sergiliyor. Her iki ... Devamı »

Başkan Demirci Açıkladı; “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi”

Başkan Demirci Açıkladı; “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi”

Çayırova’ya kent kimliğini kazandıracak projelere imza atan ve birçok projeyi tamamlayan Belediye Başkanı Şevki Demirci, 32.000 metrekare alanda başladıkları Kocaeli’nin en büyük Kültür Merkezinin adını açıkladı. Milli görüş lideri, Türkiye’nin gelişiminde büyük katkıları olan Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adını Kültür Merkezinde yaşatacaklarını belirten Demirci, bu yıl projenin büyük ölçüde tamamlanacağını gireceğini açıkladı. 35 Milyon Liralık Dev Proje Göreve geldiği ... Devamı »

Akse Mahallesi Meydan Projesi ile Yenileniyor

Akse Mahallesi Meydan Projesi ile Yenileniyor

Akse Mahallesi’nde bulunan, Kültür ve Turizm Bakanlığının yaptığı çalışmalar sonucunda geçtiğimiz yıllarda tarihi kimlik kazanan Akse Caminin çevresindeki meydan projesi hızla ilerliyor. Tarihi Camii Korunuyor Mahallenin köy içi diye adlandırılan bölgesinde başlayan ve hızla devam eden proje ile tarihi caminin çevresinin modern bir meydanla yenileme çalışmalarını sürdüren Çayırova Belediyesi, bölgenin yeniden canlanmasını sağlayacak. Tarihi ve kültürel açıdan değerli olan Camiiyi ... Devamı »

Kent Park Projesi İlerliyor

Kent Park Projesi İlerliyor

Çayırova Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan, ilçenin değişim ve dönüşümüne katkı sunacak olan Kent Park Projesi hızla ilerliyor. Ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamı canlandıracak olan proje aynı zamanda Çayırova’nın ilk vizyon projesi olarakta göze çarpıyor. 10.000 Metrekare İnşaat Alanı 3 yıllık bir sürede Çayırova’nın altyapısından üstyapısına, ilçenin dokusuna, eğitim, sağlık, kültürel ve sosyal yaşamına yenilikler katan Çayırova ... Devamı »

Şekerpınar Semt Meydanı Hizmete Açıldı

Şekerpınar Semt Meydanı Hizmete Açıldı

Çayırova’nın sosyal yaşam alanlarının sayısını parklar ve mesire alanları ile arttıran belediye, Semt Meydanı çalışmaları kapsamında ilk meydanı Şekerpınar Mahallesi’nde hizmete sundu. 1500 metrekare alan üzerine, yapımı tamamlanan meydan içerisinde oturma yerleri, görselliği ile meydana renk katacak yeşil alanlar yer alıyor. Bosna Hersek’te bulunan Bosna Kardeşlik Çeşmesi’nin aynısının yapıldığı meydan her kesimden insanın dikkatini çekti. 7 metre yüksekliğinde olan çeşme ... Devamı »

Akse Mahallesi Semt Meydanı Hızla İlerliyor

Akse Mahallesi Semt Meydanı Hızla İlerliyor

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Akse Mahallesi’nde yapımı devam eden Semt Meydanında incelemelerde bulundu. 5 Bin Metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen meydanın Akse Mahallesine farklılık katacağını belirten Demirci, kısa süre içerisinde projenin tamamlanarak hizmete açılacağını vurguladı. 2 Milyon Liralık Dev Yatırım Yaklaşık 2 Milyon Liralık bir maliyetle yapımına başlanılan Akse Semt Meydanı hızla ilerliyor. İçerisinde Mahalle Konağı, Kuran Kursu, ... Devamı »