Pazar , 20 Ocak 2019
Eğitim önceliğimizdir

Eğitim önceliğimizdir

Belediyemizden TEOG sınavına girecek öğrencilere sınav öncesinde önemli hizmet. Sınava girecek öğrencilere yönelik konusunda uzman Psikologlar tarafından verilen eğitim ve seminerler başladı.

Sınav Stresini Yenme ve Motivasyon Eğitimleri Başladı

Eğitime verdiği destek ve yaptığı hizmetlerle bu konudaki hassasiyetini her zaman ön planda tutan belediyemiz ortaokul son sınıf öğrencilerine önemli bir destek daha geldi. İlçe genelinde TEOG sınavına girecek 8. sınıf öğrencilerinin tamamını kapsayacak çalışmada özellikle sınav stresini yenme ve motivasyon konuları ele alınıyor. Belediye kültür salonunda yapılan seminerde Dr. Ömer Faruk Öndağ’ın sunumu ile Sınava hazırlıkta dikkat edilecek hususlar, ders çalışma ortamının önemi, sınav öncesinde yapılması gerekenler, sınav kaygısıyla baş edebilmenin püf noktaları, sınav esnasında yapılması gerekenler, sınavda zamanı doğru kullanma ve sınav sürecinde ailenin önemi konularında öğrencilere bilgiler verildi. Seminer esnasında öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Öndağ görsel dokümanlar ile desteklenen programı soru cevap olarak sürdürdü.

Projenin mimarı olan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, projenin gençlerimizin geleceği açısından çok önemli olduğunu söyledi. Demirci “ Son yıllarda hükümetimizin ve iş adamlarımızın da desteği ile eğitime ciddi yatırımlar yaptık. Sınıf mevcutlarımız 25’lere kadar indi. Belediye olarak mahallelerimizdeki Bilgievlerinde Türkçe, İngilizce, Fen ve Matematik kursları veriyoruz. İnteraktif eğitim sistemi ile öğrencilerimizin internet üzerinden ders çalışmaların imkan sağladık. Yaptığımız demene sınavları ile onları sınava daha hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bugün başlattığımız proje ile de özellikle TEOG sınavına girecek öğrencilerimizin başarı yüzdelerini yukarılara çekmek ve ilçemizi eğitim alanında Kocaeli’nin en başarılı ilçelerinden biri yapmayı hedefliyoruz. . Alanlarında uzman ve başarılı çalışmalara imza atmış eğitimcilerimiz tarafından verilecek seminerlerin öğrencilerimize çok faydalı olacağına inanıyorum. Şu bir gerçek ki tembel çocuk yoktur. Önemli olan çocukların kendilerine hedef belirlemeleri ve bu hedef doğrultusunda çok çalışmalarıdır. Bizler yapacağımız çalışmalar, vereceğimiz hizmetler ve sunacağımız imkânlarla onların başarısına katkı sunacağız. İnşallah tüm çocuklarımız girecekleri sınavlarda hedefledikleri puanları alırlar ve istedikleri okulları kazanırlar. Bu projenin hayırlı sonuçlar vermesini temenni ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.