Perşembe , 17 Ocak 2019
Gençlik merkezi ikinci mezunlarını verdi

Gençlik merkezi ikinci mezunlarını verdi

Çayırova Belediyesi tarafından eğitime kazandırılan Gençlik Merkezi, 4 branşta 675 öğrenci ile 2014-2015 yılı ilk dönem mezunlarını verdi.

Mental Aritmetikten Satranca,  Zeka oyunlarından Edebiyat ve Felsefeye kadar bir çok alanda  gençlere ücretsiz hizmet veren Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezi, 2014-2015 yılı ilk dönem mezunlarını verdi. Belediye Kültür Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet programında, Mental Aritmetik, Zeka sporları, satranç ve hızlı okuma kurslarından 675 öğrenci sertifikalarını aldılar. Düzenlenen mezuniyet programına katılan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci “geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, Gençlik Merkezimizde uzman öğretmenler eşliğinde, modern, ferah her türlü imkana sahip fiziki mekanda hizmet vermeye çalışıyoruz. Asıl hedefimiz matematiği kullanarak çocuklarımızın hafıza, beyin, zeka ve öğrenme kapasitelerini geliştirmektir. Matematiği onlar için bir duvar, bir tabu olmaktan çıkarıp, zevkli, eğlenceli bir enstrümana dönüştürüp sevdirmektir. Mental aritmetiğin yanında hızlı okuma, hafıza teknikleri, zeka oyunları ve satrançtan oluşan 4 branşı seçmemizin sebebi budur. Kursu başarıyla tamamlayan çocuklarımızı ve duyarlılığa sahip velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.  Gençlik Merkezi bir ilke daha imza atarak bölge ilçelerde özel okul ve dershanelerde dahi olmayan Mental İngilizce kursları başlatıyor. Ücretsiz Mental İngilizce kursları şimdiden büyük ilgi ve rağbet gördü.

Şubat Haziran Dönem Kurslarına 750 Başvuru

İki haftalık tatilin ardından 2.dönem eğitimi start alacak. Başvuruların yoğun olduğu kurslarda kayıtlar şimdiden doldu. Şubat Haziran döneminde kayıt yaptıran yeni öğrenciler, mevcut branşların yanında “mental İngilizce”eğitimi alma imkanına kavuşacak.  İngilizceği farklı metotlarla öğreten konuşmaya dönük mental ingilizceği ilk kez uygulayan Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezi bu alanda bir çığır açmış oldu.