Cumartesi , 19 Ocak 2019
Güzel bir Çayırova için çalışmaya devam ediyoruz

Güzel bir Çayırova için çalışmaya devam ediyoruz

Belediyemiz 2015 yılı Fen İşleri yatırım planında yer alan asfaltlama, yol bakım ve altyapı çalışmalarının startını verdi. Mart ayı itibari ile bakım çalışmalarına başlayan, üstyapı için planlanan bölgelerde pmt serimlerini gerçekleştiren belediye, asfaltlama çalışmalarına Özgürlük Mahallesi’nden başladı.

35.000 Ton Asfalt Hazır

Özgürlük Mahallesi Medine Camii önündeki ve çevresindeki sokakların pmt serimini haftasonu tamamlayan belediye, asfaltlama çalışmalarına başladı. Sıcak asfalt ile sokakların üstyapı işleminin startını veren Çayırova Belediyesi, Özgürlük Mahallesi’nde ilk etapta 12 sokağı asfaltlayacak. 2015 yılı yatırım planında 35.000 ton asfalt ile üstyapı çalışması yapacak olan belediye, Özgürlük Mahallesi’nin yanı sıra altyapısı tamamlanan sokakların üstyapısını yapacak ve ayrıca ikinci kat asfalt bekleyen sokakları da tamamlayacak.

Sıcak asfalt yapımlarının yanı sıra doğalgaz çalışmalarının devam ettiği Emek Mahallesi’nde bakım çalışmalarını sürdüren ekipler, asfalt yama ile sokakları düzenliyor. Doğalgaz çalışmaları esnasında yapılan kazılardan meydana gelen açık noktaları asfalt yama makinesi ile kapatan belediye, anında müdahale ekibi ile sorunları ortadan kaldırıyor.

Emek Mahallesi’nde devam eden asfalt yama çalışmaları Cumhuriyet Mahallesi’nde ayrı bir ekiple gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışmalar sonucunda oluşan tahribatları asfalt yama ile kapatan belediye, acil müdahale gerektiren sokaklara da el atıyor.