Pazartesi , 12 Kasım 2018
İstihdamın Adı, Mavi Masa

İstihdamın Adı, Mavi Masa

İstihdama dayalı olarak hizmete dunduğumuz Mavi Masa departmanı Çayırova’nın yanı sıra bölge ilçelerine de hizmet vermeye başladı. Bölge ilçelerden yoğun talebin olduğu mavi masa birimi hizmet vermeye başladığı günden itibaren yaklaşık 3200 vatandaşa iş imkanı sağladı.

Mavi Masa Büyük Kolaylık Sağlıyor

Sanayi kuruluşları, kamu kurumları ve özel sektör alanında işverenle iş arayanlar arasında köprü görevini üstlenen Mavi Masa İşkur Hizmet Noktası, ayda yaklaşık 50 kişiyi işe yerleştirme ile istihdam alanında önemli bir yer edindi. 6 yıldır Çayırova’lı vatandaşlara istihdam anlamında hizmet veren birim bu güne kadar ortalama 3200 vatandaşa iş imkanı sunmuş oldu.

Mavi Masa 2014’te 367 Vatandaşın İşe Girişini Sağladı

İŞKUR ile yaptığı protokol sonucu başarılı çalışmalar sergileyen ve vatandaşa istihdam konusunda yardımcı olan Çayırova Belediyesi Mavi Masa birimi, 2014 yılı içerisinde 1913 vatandaşı iş görüşmesine gönderdi. Yine yıl içerisinde 367 vatandaşın işe girişini sağlayan birim, 378 vatandaşın ilk kez İŞKUR kaydını yaptı. Ayrıca işten ayrılan vatandaşlar için de hizmet veren mavi masa birimi 90 vatandaşın işsizlik ödeneğinden yararlanması için işlemlerini gerçekleştirdi.

Mavi Masa İşveren ve İşçiyi Buluşturuyor

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Belediye giriş katta kolay ulaşılabilir yerde hizmet veren Mavi Masanın işveren ve işçileri buluşturan çok önemli bir platform olduğunu ve Çayırova gibi yoğun göç alan bir ilçede çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini ifade etti.