Perşembe , 21 Şubat 2019
Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır

Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır

Kızılay Derneği ve Çayırova Belediyesi, Kan Bağışı Kampanyası Düzenledi. Belediye personelleri kampanyaya yoğun ilgi gösterdi.

“Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır”

Çayırova Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Çayırova Şubesi ortaklaşa kan bağış kampanyası düzenleyerek vatandaşları kan bağışına teşvik etti.

20 Kasım Perşembe günü belediye binasında başlatılan kan bağış kampanyasına belediye personelinin ilgisi yoğundu. “Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” sloganıyla hareket eden Türk Kızılayı ve Çayırova Belediyesi ortaklaşa yaptıkları kan bağış kampanyasında, görev alan 5 Kızılay yetkilisi form dolduran vatandaşların gerekli muayenelerini yaptıktan sonra kan alma işlemini gerçekleştiriyor. Kan bağış kampanyasına destek olmak amaçlı ziyaret eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, kan bağışında bulunan vatandaşlara duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunun altını çizen Başkan Demirci: ” Kaynağı tamamen gönüllü insanlar olan kan hayati öneme sahiptir. Kan bağışında önemli olan vatandaşımızın bu sürekliliği sağlayacak bilince erişmesidir. Empati duygusuyla hareket etmeliyiz. Her an bir kaza bir hastalık sonucu kana ihtiyaç duyacak duruma gelebileceğimizin idrakinde olmalıyız. Periyodik olarak belli aralıklarla kan vermeliyiz. Bunu yaparak hem bir yaraya merhem oluruz hem de kanımızı tazeleyerek kendi sağlığımıza katkıda bulun uruz. Belediye olarak sık sık Kızılay Derneği ile bu amaca yönelik projelerin içinde olacağız” dedi.