Çarşamba , 12 Aralık 2018
Madde bağımlılığına karşı çalışmalarımız devam ediyor

Madde bağımlılığına karşı çalışmalarımız devam ediyor

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası’nda bağımlılık konusunda bilinç ve farkındalık düzeylerini arttırmayı hedefleyen Çayırova Belediyesi yeni bir seminer gerçekleştirdi.

Çayırova Belediyesi Gençlik Merkezinde velilerine yönelik düzenlenen seminerde konuşmacı olarak katılan Klinik Psikolog Ayşe Nazlı Hunca, Madde Bağımlılığı ve Aile Eğitimi hakkında görsel destekli sunum yaptı. Bağımlılık nedir sorusu ile seminere başlayan Hunca, bağımlılıkta önemli etkenler, madde kullanımını engelleme, madde kullanan gence nasıl yaklaşılmalı gibi birçok konuda katılımcıları aydınlattı. Farkındalık oluşturmak için hazırlanan program çerçevesinde velileri aydınlatan Hunca, gençlerin ve çocukların zararlı maddelerden uzak tutulmasındaki en önemli etkenin aile bağları olduğunu açıkladı.

Demirci, “Bilinçli ve Aydınlık Yarınlara Sahip Gençler Yetiştirmeliyiz”

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa katılarak madde bağımlılığı hakkındaki düşüncelerini katılımcılara aktaran Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, bilinçli bir toplumun, bilinçli ve aydınlık yarınlara sahip gençler yetiştireceğini söyledi. Anne-çocuk ilişkilerinin, aile içi yapının ve sosyalleşmenin bu anlamda çok önemli olduğunu kaydeden Demirci, “Sizlerin de bildiği gibi belediye olarak zararlı maddelere karşı hayır kampanyaları gerçekleştirdik. Bu anlamda ailelerimizi bilinçlendiren ve bilgilendiren seminerlere, konferanslara imza atıyoruz. Madde bağımlılığı hiç birimizin tasvip etmediği bir durum. Bunun önüne geçmek için sivil toplum kuruluşlarımızla, kamu kurum ve kuruluşları ile bir takım çalışmaları da hayata geçireceğiz. Gençlik Merkezi’miz başta olmak üzere Bilgi Evlerimizde, Çocuk Kulüplerimizde ailelerimize ulaşarak bilgilendirmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.