Çarşamba , 20 Mart 2019
Marangoz Atölyesinde Üretim Devam Ediyor

Marangoz Atölyesinde Üretim Devam Ediyor

Kaynakların verimli ve etkin kullanılması amacıyla belediyemiz tarafından kurulan marangoz atölyesi, belediye içi ihtiyaç duyulan masa ve dolapları üretmenin yanında park ve bahçelerde kullanılan nostaljik ve modern ürünlerin üretim ve tamirini de gerçekleştiriyor.

Belediyemiz bünyesinde üretim ve faaliyetlerine devam eden marangoz atölyesinde üretilen ürünler, belediyemizin tüm birimleri başta olmak üzere, park ve bahçelerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları, okullar ve mağdur olan ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Konusunda uzman 5 personelin görev aldığı marangoz atölyesinde üretilen ürünler, ünlü markaların mobilya mağazalarında yüksek fiyatlara satılan ürünlerin kalitesini aratmıyor. Tamamı Belediye kaynaklı olan marangoz atölyesinde, belediye içi ofislerin ahşap mobilya malzemesi, park ve bahçelerde kullanılan nostaljik kamelya, ilçedeki okullardan camilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşların dolap ve masa ihtiyacına kadar bir dizi ürünü düşük maliyete kendi imkanlarıyla önemli miktarda tasarruf sağlayarak kendi bünyesinde üretiyor.

Modern masa ve dolap üretimlerinin yapıldığı marangoz atölyesi, teknik ekipman ve aksesuarları ile fabrikayı aratmıyor.

Başkan Demirci “Kendi İhtiyacımızı Kendimiz Karşılıyoruz”

Konuyu değerlendiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Belediye birimlerinin mobilya ihtiyaçlarını kendi bünyelerinde faaliyet gösteren marangoz atölyesinde karşılayarak tasarruf ettiklerini söyledi. Sözlerine devam eden Demirci, ihtiyaç sahibi ailelere ve diğer devlet kurumlarından gelen taleplere de bu yolla cevap verdiklerini ifade etti.