Perşembe , 17 Ocak 2019
Minik Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Semineri

Minik Öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim Semineri

Çayırova Belediyesi tarafından çeşitli konularda sürdürülen sağlık ve eğitim seminerlerine bir yenisi daha eklendi. Belediye bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam eden Çocuk Kulüpleri ve bilgi evlerinde okul öncesi ve okula yardımcı derslerde eğitim gören öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı konularında eğitici ve bilgilendirici seminer verildi.

Çayırova Belediyesinin Ağız diş sağlığı haftası münasebetiyle çocuk kulüpleri ve bilgi Evlerine kayıtlı öğrencilere  yönelik seminer düzenledi. Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği görsel slaytlarla desteklenen seminerle ağız diş sağlığı konusunda çocukların farkındalığının artırılması hedeflendi. Özgürlük Mahallesi, Yenimahalle, Şekerpınar Mahallesi çocuk kulüpleri ve Şekerpınar Mahallesi bilgi evlerinde eğitim gören 250 öğrencinin katıldığı seminerde Çayırova Toplum Sağlık Merkezi Sağlık Memuru Şakir Coşkuner’in sunumu ile öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemi anlatıldı. Görsel sunumlarla desteklenen semineri can kulağı ile dinleyip takip öden öğrencilere zaman zaman velileri de eşlik etti. Çocuk kulübü öğrencileri ve bilgi evi kursiyerlerine yönelik bu tarz eğitici ve bilgilendirici seminerlerin devam edeceğini söyleyen yetkililer, önümüzdeki günlerde farklı konu ve anlatımlar ile devam edeceğini söylediler.

Başkan Demirci, Eğitici Seminerlerimiz Devam Edecek

Konuyla ilgili değerlendirmesinde bulunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, çocukların ve velilerin gelişimini Çocuk Kulüpleri ve Bilgievleri olmak üzere her platformda düzenleyecekleri faaliyetler ve seminerlerle desteklemeye devam edeceklerini söyledi.