Cumartesi , 16 Şubat 2019
Şarj istasyonlarının sayısı artacak

Şarj istasyonlarının sayısı artacak

Sosyal çalışmalarla Türkiye’de sayılı belediyeler arasında yer alma adına hızla ilerleyen belediyemiz örnek bir çalışmaya daha imza attı. Engellilere yönelik bir çalışma ile yoluna devam eden belediye, engelli vatandaşların akülü arabalarını şarj edebileceği ilk istasyon için çalışmalara başladı. 3 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan istasyonun açılışı 20 Mart Cuma günü saat 13:30’da gerçekleştirilecek.

Başkan Demirci Sözünü Tuttu

Çayırova Belediye Meclisinde Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Abdulkadir Honca tarafından verilen önerge ile gündeme gelen Akülü Araç İstasyonu’nun ilki Çayırova Belediyesi önünde hizmete sunulacak. Her platformda Çayırova’yı birlikte yöneteceğiz diyerek halkın, belediye meclis üyelerinin, sivil toplum kuruluşları yöneticilerinin ve muhtarların görüşlerini alan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Meclis Üyesi Abdulkadir Honca tarafından sunulan önergeyi hayata geçirdi. Burada “Çayırova’yı Birlikte Yöneteceğiz” sözünü de yerine getiren Demirci, istasyonların sayısının giderek artacağını söyledi.

Belediyecilik hizmetlerinde sosyal belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandırdıklarını, yaptıkları çalışmalarla özel bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermeye çalıştıklarını vurgulayan başkan Demirci, “Çayırova’mızda yaklaşık 1000 civarı özel insanımız yani engelli vatandaşımız yaşamaktadır. Bizlerde bunun bilincinde hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyoruz. Engelli vatandaşlarımız için oluşturduğumuz bu şarj istasyonunun sayısını arttırarak ilçemizin değişik noktalarında konuşlandırmayı hedefliyoruz” dedi.