Cumartesi , 19 Ocak 2019
Seralarda Üretim Devam Ediyor

Seralarda Üretim Devam Ediyor

Çayırova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce parklarda, kavşaklarda, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarında kullanılan mevsimlik çiçekler ve çalı grubu bitkilerinin üretimi devam ediyor. Şekerpınar Mahallesi, Piri Reis Caddesi üzerinde kalan Çayırova Belediyesi seralarında çeşitli mevsimlik çiçekler ve çalı grupları yetiştirerek, çalışmalarını sürdürüyor.

Tohumdan Fidana Üretim

Birçok çeşit bitki ve çiçek üretimini tohumdan fidana kadar kendi bünyesinde üreten belediye, Çayırova’nın dört bir tarafına yetiştirdiği bitkilerle renk katıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında okullarda, caddelerde, kavşaklarda ve birçok noktada çevre düzenlemelerinde kullanılan bitki ve çiçekler, müdürlük bünyesindeki personellerin ellerinde hayat buluyor.

Bu doğrultuda seralarda ehil ellerde 7.000 adet Gazanya çiçeği yapraklarını açması için çalışma gerçekleştiren ekipler çiçekleri toprakla saksılarda buluşturdu. Çelikleme çalışmaları yapılan 7.000 adet Gazanya çiçeği haricinde 15.000 adet alev, leylandi, taflan, pitos, ortanca, gül, biberiye, elvudi, abelya gibi çiçek ve bitkiler önümüzdeki günlerde saksı çeliğine alacak olan müdürlük, bitki ve çiçekleri büyümesi için seralarda yetiştirecek. Bu çerçevede önümüzdeki süreçte kullanacağı mevsimlik çiçek ve bitkilerin bir kısmını üreten belediye, aynı zamanda maddi açıdan da kendi bünyesine katkı sağlamış olacak.