Çarşamba , 20 Mart 2019
Süper Dede eğlendirdi

Süper Dede eğlendirdi

Belediyemiz tarafından Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında sürdürülen tiyatro günleri farklı konu ve anlatımlar ile devam ediyor.

Eğlenceli ve eğitici tiyatro gösterimlerini çocuklar ile buluşturan Çayırova Belediyesi, “Süper Dede” isimli çocuk komedi oyununu izleyicilerin beğenisine sundu. Belediye Kültür salonunda sahnelenen oyunda Şen Sokağa yeni taşınan dedeyi merak eden çocukların maceraları mizahi bir şekilde anlatıldı. Yazar ve Yönetmenliğini Cenk Gür’ün yaptığı çocuk komedi oyununda sosyal içerikli anlatımlar ön plana çıktı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde sunulan Şehir Tiyatroları kapsamında izleyiciler ile buluşan oyunda çocuklar gönüllerince eğlendiler.

“Nöbet Sırası Kimde” Sahnelenecek

Ayrıca 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü münasebeti ile Şehitlerin anısına tiyatro gösterimi düzenlenecek. Çayırova Belediyesi tarafından 19 Mart Perşembe günü düzenlenecek olan “Nöbet Sırası Kimde” adlı tiyatro oyununu lise 1. sınıf öğrencileri izleyecek. Gün içerisinde 10.00 ve 13.30 saatlerinde 2 seans öğrencilerin izleyeceği oyunu akşam 19:30’da vatandaşlar ücretsiz olarak izleyebilecek. Karanfil Tiyatro oyuncuları tarafından sahnelenecek oyunun Yönetmenliğini Kenan Korkmaz yapacak.