Çarşamba , 17 Ekim 2018
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İçin İlk Adım Atıldı

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İçin İlk Adım Atıldı

Çayırova Belediyesi 2015 yılı ilk meclisini Belediye Başkanı Şevki Demirci başkanlığında gerçekleştirdi. 17 Maddeden oluşan gündemin değerlendirildiği meclis toplantısında Kapalı Spor Salonu arkasında inşa edilecek Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun ilk adımı atıldı.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, belediye meclisinin açılış konuşmasında yeni yılla ilgili dileklerini sundu. 2014 yılının hizmetlerle geçtiğini kaydeden Demirci, bu hizmetleri meclis üyeleri, belediye personelleri ve tüm Çayırova’lılarla birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti. 2015 yılında da güzel işlere imza atacaklarını ifade eden başkan Demirci, yeni yılda yapılacak olan projeler ile hizmetlerin kat kat artacağını dile getirdi.

17 Madde Ele Alındı

2014 yılı Aralık ayı meclisinden gelen komisyon raporlarının okunması ile başlayan meclis toplantısında maddeler teker teker değerlendirilirken, 6 madde komisyonlara havale edildi. 17 maddenin ele alındığı meclis toplantısında 5 madde oy çokluğu ile geçerken, 8 madde oy birliği, 1 maddede ek süre verilmesi ve 2 madde gündemden düşerken 1 madde ise dairesine iade edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonunu ilgilendiren maddeleri oy birliği ile komisyonlara havale eden belediye meclisi, 2015 yılı denetim komisyonuna da gizli oylama ile üye seçimini yaptı.

Denetim Komisyonu Seçildi

4 kişiden oluşacak olan denetim komisyonu için gizli oylama yaparak üye seçimini tamamlayan belediye meclisi 2015 yılı için denetim görevini, AK Parti’den Filiz Ayyıldız, Erhan Sarıdede ve Mehmet Bayındır’a verirken, Cumhuriyet Halk Partisinden Kemal Karagül göreve seçildi.

Demirci, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Hayırlı Olsun

Gündemde 16 maddesinde yer alan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesi için ilk adım atıldı. Oy birliği ile geçen maddeyi karara bağlayan belediye meclisine seslenen başkan Demirci, “İlçemizde 2 adet stadyum, 1 adet kapalı spor salonu ve 1 adette arazisi uygun olan İstiklal İlköğretim Okulu bahçesinde spor salonumuz bulunuyor. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projemiz ile spor tesislerimizin sayısını arttırıyoruz. Akse Mahallesi’nde bulunan kapalı spor salonunun arkasındaki alana inşa edeceğimiz yüzme havuzumuz şimdiden ilçemize hayırlı olsun. Çayırova’mız için aldığımız her karar bizim için projedir. Meclisimizin aldığı bu kararla yüzme havuzu projesinin startını vermiş oluyoruz. Projelerimizi birer birer hayata geçirme adına yol alıyoruz” dedi.