Cumartesi , 16 Şubat 2019
Yenilenen Şekerpınar Bilgievi’nin Kütüphanesi Açıldı

Yenilenen Şekerpınar Bilgievi’nin Kütüphanesi Açıldı

Çayırova Belediyesi Şekerpınar Bilgievi bünyesinde faaliyet gösteren kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Yenilenen yüzü ile üyelerine daha verimli ve kaliteli hizmet verecek olan kütüphanenin açılışına Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, AK Parti Çayırova İlçe Başkan Adayı Zafer Kılıç, Belediye meclis üyesi Vahit Terzi, Bilgievi öğrencileri ve velileri ile öğretmenler katıldı.

Demirci “İçeriği Güncellenen, Yaşayan Kütüphaneler Oluşturuyoruz.”

Güncellenen kitap arşivi ile daha zengin bir kütüphane oluşturan Çayırova Belediyesi yenilenen kütüphaneyi hizmete sundu. Şekerpınar Bilgievi bünyesinde faaliyet gösteren kütüphanede kitap sayısı arttırılırken, en çok okunan yazarların popüler kitaplarından oluşturulan köşe katılımcıların oldukça ilgisini çekti. Bilgievi üyesi öğrencilerin yararlanabilmesi adına test ve sorulardan oluşan dokümanlar da kütüphane de yerini aldı.

Açılış töreni Bilgievinin üye öğrencilerine sunduğu interaktif online eğitim sisteminin tanıtımı ile başladı. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen sunum ile katılımcılara, öğrencilerin online eğitim sisteminde nelerden faydalanacağı anlatıldı.

Demirci, “2 Yeni, Bilgievi ve 1 Çocuk Kulübünü Açıyoruz. Yenilerini de Planlıyoruz”

Açılış programında İnönü ve Özgürlük Mahallelerinde 2 yeni bilgievinin ve 1 Çocuk kulübünün önümüzdeki günlerde açılışını yapacakları bilgisini paylaşan ve bu tesislerin sayısını arttırarak daha fazla öğrenciye eğitim alanında yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlere çok önem veriyoruz. Çocuk Kulüplerimiz, Bilgievlerimiz ve Gençlik Merkezlerimizle, anaokulundan liseye kadar, her yaştan öğrencilerimize hitap ediyoruz. Bilgievlerimizde İngilizce, Türkçe, Fen veMatematik branşlarında ders destek programları uyguluyoruz. Çocuklarımızın ders başarılarını etütler yaparak yükseltiyoruz. Öğrencilerimizin kitapları kendilerine dost edinmelerini arzuluyoruz. Bu yüzden kütüphanemizi yeniledik. En çok okunan popüler kitaplarla destekledik. En çok okuyan ve etütlere devam eden öğrencilerimizi teşvik edecek ve onları ödüllendireceğiz. Öğrencilerimize verdiğimiz interaktif ders destek sistemiyle ders çalışmayı eğlenceli hale getirmek istiyoruz. Yenilenen kütüphanemizin ve interaktif ders destek sisteminin başta öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Çelenkoğlu, “Eğitim Her Yaşta Bir İhtiyaç”

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ardından selamlama konuşmasını gerçekleştiren Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, gerçekleştirilen bu hizmetten dolayı Belediye Başkanı Şevki Demirci’ye ve emeği geçenlere teşekkür etti. Eğitimin her yaşta bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Çelenkoğlu, bu tür eğitimlerin interaktif bir sistemle de desteklenmesinin ayrı bir güzellik olduğunu belirtti. Öğrencilerin bilgi evlerinden ve kütüphanelerden yararlanmasının gerektiğini dile getiren Çelenkoğlu, okulların belirli gün ve boş zamanlarda bilgi evlerine öğrencileri götürerek çeşitli aktiviteler gerçekleştirmesinin de önemli olacağını vurguladı.

Artık Öğrenciler İnteraktif Bilgisayar Destekli Eğitim Sistemi Üyesi

Bilgi evinde ücretsiz kullanıma sunulan interaktif online sistemle kurs programını destekleyen Çayırova Belediyesi Bilgievi, üyelerine gerek evlerinden gerekse de bilgievinden ulaşabilecekleri internet eğitim programı imkanını sundu. İnternet ortamında öğrenciler istediği konuyla alakalı soruları çözebilecekleri, canlı ders anlatımı ve deneme sınavlarından da yararlanabilecekleri sistemin giriş şifreleri öğrencilere protokol üyelerince dağıtıldı.