09 Kasım 2022 - 12:21
Kitap Günlerini 85 bin kişi ziyaret ettiÇayırova Belediyesi tarafından 28 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Kitap Günlerini 85 bin kişi ziyaret etti.

 

Çayırova Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel Kitap Günleri hafta sonu gerçekleşen Serdar Tuncer ve Bekir Develi’nin söyleşileriyle sona erdi.

85 BİN ZİYARETÇİ
Çayırova’ya kültürel hareketlilik kazandıran 3.Kitap Günleri’ne rekor sayıda ziyaretçi geldi. Onlarca yayın evinin binlerce kitap satışı yaptığı Kitap Günleri’ne 85 bin kişi ziyaret eti. İlber Ortaylı, Said Ercan, Serdar Tuncer ve Bekir Develi gibi seçkin birçok önemli yazarın konuk olduğu Kitap Günleri’ne ilçe halkının yanı sıra çevre il ve ilçelerden de ziyaretçi akını yaşandı.

ÇAYIROVA OKUMAYI SEVİYOR
Kitap günlerini yakından takip eden Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, “Kitap Günleri kapsamında dolu dolu bir süreç tamamladık. Gerek söyleşilerdeki ilgi, gerekse kitap fuarındaki ilgi ve yoğunluk bizi ziyadesiyle mutlu etti. Çayırova’mız okumayı seviyor. Çayırova’mız Rabbimizin bize ilk emri olan “Oku’’ ya riayet ediyor. Kitap günlerini geleneksel hale getirdik.’’ dedi.


TUNCER VE BEKİR DEVELİ SALONU DOLDURDU
Kültür kenti Çayırova’da 10 gün süren Kitap Günlerinin finali ünlü yazarlar ile yapıldı. Cumartesi günü Serdar Tuncer “Derdi Derman Eyledik’’ isimli söyleşisi ile kitapseverlerle buluştu. Serdar Tuncer’in keyifli ve samimi sohbeti ile geçen söyleşiye ilçe halkı ve civar ilçelerden yoğun katılım oldu.
Çayırova 3.Kitap Günleri’nin final programında ünlü yazar Bekir Develi  “Gönle Düşen Sohbetler’’ isimli söyleşi gerçekleştirdi. Bekir Develi hayatın içinden örnekler ve akıcı anlatımı ile geçen söyleşi, salonu dolduran izleyiciler tarafından beğeni topladı. Ünlü yazar söyleşisinde hem duygusal hem mizahsen tavırları ile Kitap Günleri’nin finalinde iz bıraktı. Bekir Develi kendisini dinlemeye gelen katılımcılara teşekkür ederken, özellikle çocuklara ayrı bir parantez açarak çocuklara özel teşekkürlerini sundu. Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi Serdar Tuncer ve Bekir Develi’ye hediye takdiminde bulundu.

Diğer Haberler
#cayirovabld